Politika başarıya kilitlidir; İngiltere’ye baksanıza.. Bizde de: Ya şapkada tavşan yoksa, ya tavşan da çıktığı halde başarısız olunursa?

İngiltere başbakanı Theresa May istifa etti. İstifa öncesi yaptığı konuşmada gözyaşlarını tutamadı...

Vatandaşlarının yapılan bir referandumla benimsediği Avrupa Birliği’nden çıkma (Brexit) iradesini yerine getirmek üzere işbaşına gelmişti; onu yerine getiremedi.

May gitti.

Arkasından neler yazıldığını öğrenmek için göz attığım bir İngiliz gazetesinde dün ‘en çok okunanlar’ sıralamasında yer alan haber ve değerlendirme yazılarının başlıkları şöyleydi:

“Kaba gerçek şu: Theresa May kötü bir başbakandı, o gittiği için sevinmeliyiz.”

“Bn. May İngiltere’nin en kötü başbakanıydı ve arkasında tam bir başarısızlık mirası bıraktı.”

“Theresa May gitti diye üzülmüyorum; inatçılığı onu kendi kendini imhasının mimarı yaptı.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu akşam televizyonda gladyatörler mi savaşacak, yoksa ilimizi yönetmeye talip nezih siyasiler mi bizleri iknaya çalışacak? 16 Haziran 2019 | 630 Okunma Elections determine who is in power, anyone believes otherwise is a fool… 15 Haziran 2019 | 3 Okunma Seçimle gelen seçimle gider; aksini düşünen hata eder.. Bu tartışmayı İstanbul seçiminin tekrarı başlattı… 15 Haziran 2019 | 4.155 Okunma Bir ilin belediye başkanı seçiminden daha fazlası.. Siyaseti bir kez daha dönüştürebilir İstanbul… 14 Haziran 2019 | 4.644 Okunma We want S-400 missile system as well as F-35 jets.. We treat the USA and Russia as our allies.. Aren’t these mutually exclusive? 13 Haziran 2019 | 12 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum