Onu kapat, bunu böl, dikensiz gül bahçesi özlemi yerine gelsin.. Oysa gül dikeniyle güzel…

Salgın mücadelesinde ön safta yer alan ve hayatlarını feda eden bir meslek kesiminin en azından saygıyı hak ettiği düşünülmeli değil mi?

Korona virüsü kimi öldüreceğini biliyor; zaten bu sebeple bütün ülkelerde yaşı ileri olanlar riskli grubu teşkil ettikleri için daha fazla koruma altına alınıyorlar.

Yaşı ileri olanlardanım, ben de kendime göre gençlerden daha fazla tedbir alma ihtiyacı hissediyorum.

Bir de kendisiyle mücadelede ön safta yer alan sağlık personelinin canını hedef alıyor korona; dünyada salgın yüzünden hayatını kaybeden hekim ve hemşire sayısı binlerle ifade ediliyor.

Dün bizde de rakamlar açıklandı. Sağlık bakanının verdiği bilgiye göre, koronaya yakalanan sağlık çalışanı sayısı 29 bin 865, bu yüzden hayatını kaybedenlerin sayısı da 52 imiş… 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçimle gelen ve seçimle gelmeye talip olanlar kendilerini sorgulamaya açık tutmak zorunda 30 Eylül 2020 | 2.802 Okunma Azerbaycan ‘kardeş’, Ermeniler ile çözmemiz gereken sorun var; ama bize düşen ağabeylik ve sorun çözücülük olmalı… 29 Eylül 2020 | 1.189 Okunma “Erivan’a füze atalım” denilen ortamda ben taraflara dönüp “Savaşmayın, iyi geçinin” diyorum… 28 Eylül 2020 | 1.636 Okunma Rakip büyükse kaleyi küçültmek.. Yazımın konusu futbol ama siyasetle de yakından ilgili… 27 Eylül 2020 | 775 Okunma Şom ağızlı görünmek istemem, ama gelişmeler bana başka bir seçenek bırakmıyor 26 Eylül 2020 | 7.509 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar