Onlar yazıyor, devleti yönetenler onları okuyup karar veriyor.. ‘Bir kısım basın’ dikkate alınmalı…

Hangi safta yer aldığımın fena halde farkında olduğum, ama zihnimi her görüşe açık tutmaya çalıştığım iyice gençlik günlerimde ilgiyle takip ettiğim bir gazeteydi ‘Devrim’(1969-1971)…

Sarının hakim olduğu tam gazete boyunda haftalık bir gazeteydi. Doğan Avcıoğlu çıkarır, İlhan Selçuk‘tan Çetin Altan‘a, Muammer Aksoy‘dan Uğur Mumcu‘ya o dönemin önemli yazarları Devrim‘e katkıda bulunurlardı.

Devrim‘i bugün hatırlamamın bir sebebi var: Mesleğe ‘Devrim’ ile adım atmış olan Hasan Cemal‘in gazeteye katkısı, dönemin ‘sağcı’ basınının yayınlarını takip eden bir köşeydi. Benim bugün buna ayıracak vaktim yok, ancak bir süreden beri ‘bir kısım basın’ diyebileceğim gazetelerde çıkan yazılara dikkat çekme isteğime gem vurmakta da zorlanıyorum.

Bu yazı o amaca mütevazı bir katkı olarak kabul edilsin.

İyi ki varlar…

İstanbul belediye başkanlığı için yapılan ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararıyla tekrarlattırılan seçim etrafında o ‘bir kısım basın’da yazılanlar, özellikle vaktini çok daha değerli konulara ayıran okurların ilgisinden kaçmış olabilir endişesindeyim.

Fırsat bulup ilgilenebilseydiniz, gülebilirdiniz veya ağlayabilirdiniz de…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir çocuk intihar etmiş diyeler.. Bu konuyu 1,5 yıl gecikerek ele aldığım için mahçubum… 18 Kasım 2019 | 3.760 Okunma Kırşehir muhafazakar bilinen DP iktidarının ayıbıydı.. O ayıbı hatırlamamın güncel bir sebebi var… 17 Kasım 2019 | 4.786 Okunma Seyahat sevenlere kendi uçakla seyahat deneyimimizi örnek olarak sunuyorum… 16 Kasım 2019 | 4.034 Okunma “Washington’da bunlar da yaşandı” denmeyi hak eden iki olayı anlayan beri gelsin… 15 Kasım 2019 | 8.556 Okunma CB Erdoğan’ın Washington çıkarmasının muhasebesi: Görkemli yönleri yanında ciddi sorular hala cevapsız… 14 Kasım 2019 | 5.413 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar