Muhalefet zoru başarma yolunda.. Mutabakat metni üzerine düşündüklerim…

Gazeteci Fehmi Koru'nun bugünkü (31.01.2022)'' Muhalefet zoru başarma yolunda.. Mutabakat metni üzerine düşündüklerim…'' başlıklı yazısı.

Türkiye’de bugüne kadar olabileceğine inanılmayan çok zor bir iş nihayet başarıldı. Birbirleriyle ortak paydası az olduğu bilinen eğilimleri temsil eden altı partinin liderleri, her ay bir araya geldikleri gibi, sonunda uzman partili kadroların üzerinde çalışarak tamamladıkları, yüzlerce maddeden oluşan 240 sayfalık ortak bir mutabakat metnine de imza attılar.

Bu Türkiye için önemli bir başarıdır ve bu başarıyı -ilk elde tuhaf görünse de- AK Parti’ye borçluyuz.

İktidarının son yıllarında AK Parti’nin ülkeye yaşattıkları, muhalif saflardaki ayrışmayı zayıflattı ve daha önce görülmemiş ortak bir iradenin oluşmasını sağladı.

Dün yapılan altılı mutabakatın ürünü olan metni tanıtma amaçlı toplantı, ülkemiz için, zorun başarılmasıdır.

Kendi özelimden bir örnekle ne demek istediğimi açayım.

Babam ile amcam uzun yıllar iki aileye de kazandıran ortak bir ticari hayatı sürdürdüler. Yetişme dönemim, aynı dükkanda yürütülen ticari faaliyetin iki kardeş ortağının çoğu kez birbiriyle konuşmamacasına dargın oldukları ortama tanıklıkla geçti. Bir ara mahkemelik olduklarını da hatırlıyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yazımı bilgisayar programı yazsaydı mahçup olmam kaçınılmazdı.. Konu: Irak’a savaşın 20. yıldönümü… 21 Mart 2023 | 1.621 Okunma Seçime giderken: Değişmeye direnenler değişenlere hesap sorarsa… CHP düşünsün diye… 20 Mart 2023 | 2.964 Okunma İnce hesaplar.. Geçmişte bizde de, başka ülkelerde de öyle hesaplar yapanlar oldu.. Yanıldılar… 19 Mart 2023 | 2.162 Okunma Yerli-milli’ TOGG yollara çıkmaya hazırmış.. Peki ben neden kaygılıyım? Sebeplerim var… 18 Mart 2023 | 3.287 Okunma <strong>Seçime gidilirken: Bürokrasi, anketler, Mehmet Şimşek’e yeni görev, adaylar, YSK…</strong> 17 Mart 2023 | 1.475 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar