Muhalefet treni bir kez daha kaçırmak istemiyorsa…

Karşılarına çıkan dikenli sorunlara AK Parti yetkililerinin nasıl yaklaştığını artık biliyoruz. İktidarın 20 yılı boyunca yaşananlar bunu herkese öğretti.“Biz sorunları kendi içimizde...

Karşılarına çıkan dikenli sorunlara AK Parti yetkililerinin nasıl yaklaştığını artık biliyoruz. İktidarın 20 yılı boyunca yaşananlar bunu herkese öğretti.

“Biz sorunları kendi içimizde çözeriz, dışarının eleştirilerine kulaklarımız tıkalı” yöntemi bu.

AK Parti’nin defalarca ifade edilmiş medyadan beklentisi sorunları kendi içinde çözme yöntemiyle ilişkili. Medyaya, “Yazmayın, bir sorun mu var, onu bize bildirin, çözelim” tavsiyesinde bulunduklarını biliyoruz.

Bülent Turan, AK Parti’nin grup başkanvekili, Sedat Peker’in iddiaları üzerine şu açıklamayı yaptı:

“AK Parti’yi demokratik ülkelerdeki örneklerin dışında 20 yıldan beri iktidar yapan en büyük özellik halkına rağmen iş yapmamasıdır, milletine rağmen iş yapmamasıdır. Hatasını görmesi, yanlışı varsa revize etmesi, gerekli görüşmeleri yapmasıdır. Dediğiniz konuda da (Sedat Peker’in iddiaları) AK Parti’nin hatası varsa bireysel olarak bunun gereğini AK Parti yapmak durumundadır.”

Sedat Peker ilk videosunu 2 Mayıs günü yayınladı. Videolarda dile getirilen iddialarla ilgili AK Parti adına yapılan Bülent Turan’ın “Biz gereğini yaparız” açıklamasının tarihi 7 Haziran. Dokuz video sonra yapıldı bu açıklama.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD bir başka ülkenin siyasetine karışır mı? İktidar yıkar, yeni hükümet kurmaya kalkar mı? 12 Haziran 2021 | 1.018 Okunma Sedat Peker beklenen ve bir türlü bulunamayan duvar yıkıcı olabilir mi? 11 Haziran 2021 | 3.667 Okunma Muhalefet treni bir kez daha kaçırmak istemiyorsa… 10 Haziran 2021 | 3.567 Okunma Erdoğan-Biden zirvesine günler kala manzara tuhaflaştı; bu işte başka bir iş var… 09 Haziran 2021 | 10.037 Okunma ‘Derin yazar’ bazen fazla derin sayılmayacak yazılar da yazar… 08 Haziran 2021 | 3.398 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar