Muhalefet partilerinin şu aşamada cevap bulmak için kafa patlatmaları gereken üç temel soru var

Gazeteci Fehmi Koru'nun bugünkü (17.01.2022)'' Muhalefet partilerinin şu aşamada cevap bulmak için kafa patlatmaları gereken üç temel soru var'' başlıklı yazısı.

Eskiler, birbirinden fazla hoşlanmadığını düşündükleri kişileri sıkça bir arada gördüklerinde “Allah muhabbetlerini artırsın” derlerdi.

Hem dua yerine geçer o cümle, hem de şaşırma ifadesidir.

CHP lideri ile hayatları o partiyle mücadeleyle geçmiş eğilimlerin günümüzdeki temsilcisi partilerin liderlerinin birbirleriyle samimiyetlerini gördükçe, ben de her defasında aynı temenni cümlesini kullanma ihtiyacı hissediyorum.

Bazen öyle olur, tanıdıkça beğenmemeye -hatta nefret etmeye- başladığınız yakın bildiğiniz insanlar olabildiği gibi, tanımadığınız, haklarında uzaktan olumsuz kanaat edindiğiniz kişilerle hasbelkader yakın hale geldiğinizde önyargılarınızın sarsıldığını hissedebilirsiniz.  

Sanıyorum 6’lı masa buluşmalarının altı partinin başkanları üzerinde öyle bir etkisi oldu.

İyi bir gelişme bu.

Benzer bir durum iktidar cephesi için de söz konusu. Orada da birbirleri hakkında olumsuz sözler, yakıştırmalar işitmeye alıştığımız liderler düşman çatlatırcasına samimi bir görüntü veriyorlar. 

AK Parti lideri de olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli telefonla görüşerek de mutabakat sağlayabilecekleri konuları bile yüz yüze gelerek görüşmeyi tercih ediyor ve her vesileyle birbirlerini ziyaretle yakınlıklarını perçinliyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefet zoru başarma yolunda.. Mutabakat metni üzerine düşündüklerim… 31 Ocak 2023 | 8.111 Okunma İktidar da muhalefet de seçimi kazanacaklarından emin.. Bir taraf yanılıyor ama yanılan hangisi? 30 Ocak 2023 | 10.200 Okunma ABD’de bir anı kitabı.. İsrail’de hareketlenen meydanlar.. Türkiye dünyada gündemde.. Sevinemiyorum… 29 Ocak 2023 | 1.579 Okunma Ağza alınmayacak küfürler kitabından öğrendiğim ama asla kullanamayacağım küfürler… 28 Ocak 2023 | 1.978 Okunma Millet İttifakı’nın dünkü son toplantısının ardından düşünceler… 27 Ocak 2023 | 9.532 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar