Millet İttifakı’nın dünkü son toplantısının ardından düşünceler…

Gazeteci Fehmi Koru'nun bugünkü (27.01.2022)'' Millet İttifakı’nın dünkü son toplantısının ardından düşünceler…'' başlıklı yazısı.

Millet İttifakı’nı oluşturan altı partinin genel başkanları dün bir kez daha bir araya geldiler. Toplantıları tam 9 saat sürdü. Toplantının sonrasında altı liderin imzalarını taşıyan bir ortak açıklama metni yayımlandı. Metinde, liderler, bir sonraki cumhurbaşkanının Millet İttifakı’nın göstereceği aday olacağını vurguluyorlar.

Zahmete katlanmadığım için iddialı olamıyorum, ancak adım gibi emin olduğum bir gerçek var: Daha önceki buluşmaların sonrasında yazdığım yazılara da yukarıdaki girişe benzer cümlelerle başlamış olabilirim.

Bugün başkalarının konuya ilişkin yazıları da yine aynı cümlelerle başlıyor olabilir.

Oysa ki, dün yapılan toplantı 6 liderin 11. buluşmasıydı.

Her biri önemli bir partinin genel başkanı olduğu için bir günün tam 9 saatini bir arada bulunmaya ayırmaları liderlerin başka programlarını mutlaka aksatmıştır.

İçlerinden bazısı daha önemli işlerini bırakıp diğer liderlerle buluşmayı tercih etmiş olduğu için hayıflanmış bile olabilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kulis: Emeklilere zam.. Bakanlar milletvekili oluyor.. MHP baraja takılırsa Meclis tablosu ne olur? 23 Mart 2023 | 66 Okunma AK Parti kendi oyun planının kendisine karşı kullanıldığının farkında değil.. Sürprizlere hazır olalım…  22 Mart 2023 | 5.663 Okunma Yazımı bilgisayar programı yazsaydı mahçup olmam kaçınılmazdı.. Konu: Irak’a savaşın 20. yıldönümü… 21 Mart 2023 | 1.650 Okunma Seçime giderken: Değişmeye direnenler değişenlere hesap sorarsa… CHP düşünsün diye… 20 Mart 2023 | 2.984 Okunma İnce hesaplar.. Geçmişte bizde de, başka ülkelerde de öyle hesaplar yapanlar oldu.. Yanıldılar… 19 Mart 2023 | 2.176 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar