Mektup üzerinde düşündükçe birden Taha Kıvanç’laştığımı fark ettim…

Taha Kıvanç ismi size ne hatırlatıyor bilmem; ama aşağıda okuyacağınız yazı Taha Kıvanç’ın üzerimdeki etkisiyle yazıldı.

Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mektubun saygısız bir üslupla kaleme alındığı yalnız Türkiye’de genel kabul görmedi; ABD’de de haberdar olanlar mektubun metni açıklandığında dillerini yutacak hale geldiler.

Amerikalılar başkanlarıyla serbestçe alay da edebildikleri için televizyonların komedi programlarına kadar da düştü mektup konusu.

Hatta muhalif kanalların ana haber sunucuları birkaç programı Trump’ın mektubunun son cümlesiyle bitirip ardından kahkahayı bastılar.

Garip bir mektuptu gerçekten…

Bir devletin başkanı bir başka devletin başkanına gönderdiği yazılı metinde nasıl olur da böyle bir üslup kullanır?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
15 Temmuz hainliğini önceden bilen “Yine kaşınanlar var” diye yazdı.. Geçmiş gafletimi hatırlayıp uyarısına kulak verdim… 20 Kasım 2019 | 2.499 Okunma HDP’nin ara seçimi zorlamak yerine yapması gerekenler var.. Şehir Üniversitesi ile ilgili yeni bilgi… 19 Kasım 2019 | 6.172 Okunma Bir çocuk intihar etmiş diyeler.. Bu konuyu 1,5 yıl gecikerek ele aldığım için mahçubum… 18 Kasım 2019 | 5.680 Okunma Kırşehir muhafazakar bilinen DP iktidarının ayıbıydı.. O ayıbı hatırlamamın güncel bir sebebi var… 17 Kasım 2019 | 4.901 Okunma Seyahat sevenlere kendi uçakla seyahat deneyimimizi örnek olarak sunuyorum… 16 Kasım 2019 | 4.051 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar