Lâcileri çekenler ortalıkta yok, gazetelerde muhtemel bakan isimlerinden geçilmiyor… 

Mehmet Şimşek yeni dönemde hangi konumda bulunacak? Cumhurbaşkanı yardımcısı mı olacak, yoksa hazine ve maliye bakanlığını mı üstlenecek?Türkiye bir süredir bu soruya cevap arıyor…Siyasi...

Mehmet Şimşek yeni dönemde hangi konumda bulunacak? Cumhurbaşkanı yardımcısı mı olacak, yoksa hazine ve maliye bakanlığını mı üstlenecek?

Türkiye bir süredir bu soruya cevap arıyor…

Siyasi hayatımıza vaktiyle sürpriz biçimde girmiş olan Mehmet Şimşek bir süre ortalıkta yoktu, sağolsun, şu sıralarda ismi etrafındaki spekülasyonlara hız kazandıracak bir görünürlüğe kavuşturdu kendini.

Hafta sonu açıklanması beklenen kabinede ekonomiye yön verecek bir konumda yer alması, enflasyonu aşağıya çekecek, TL’nin değerini artıracak bir sihirli değnek muamelesi görüyor. 

Olsun ve boyunun ölçüsünü alsın diye düşünenler olduğunu biliyorum.

Seçimlerin ardından oluşan eski Meclis’lerin görüntüsü gözümün önüne geliyor. Kazanan partinin başbakanlığı üstlenecek başkanına kendisinin bakanlık üstlenmeye hazır olduğu mesajını vermek isteyen siyasiler için iki yöntem vardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir seyahat için bugün izin kullanmak istiyorum 29 Eylül 2023 | 187 Okunma Amerikalı senatörün parayı basıp serbest kalması bana ülkemizde yaşananları hatırlattı 28 Eylül 2023 | 894 Okunma Kabahatlere ceza verilen ve cezaların Avrupa Mahkemesi’nden döndüğü bir ülke Türkiye 27 Eylül 2023 | 915 Okunma Emeklilere zam bilmecesini çözüyor ve herkesin anlayacağı biçimde anlatıyorum 26 Eylül 2023 | 5.292 Okunma İki uyarı ile tek hedef vuruluyor.. Bu yazımı “Allah bizi her türlü şerden korusun” duasıyla okuyun… 25 Eylül 2023 | 3.736 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar