Kızılcahamam toplantısının ardından: Günümüz siyasi hayatı bütünüyle AK Parti’nin eseri.. CHP bile..

AK Parti geleneksel Kızılcahamam toplantılarından bir yenisini daha yaptı. Umarım verimli geçmiştir. Partinin her kademedeki yöneticileri milletvekilleriyle birlikte iki günü orada geçirdiler.

Dışa henüz fazla bir şey yansımadı, o yüzden yalnızca verimli geçtiği temennisinde bulunabiliyorum.

Temennimin sebebini hemen açıklayayım: AK Parti’nin ülkemizi en az dört yıl daha yönetmesi bekleniyor ve bugüne bakarak bile önümüzdeki dört yılın siyasi tarihimizin en sıcak dönemlerinden biri olacağı görülebiliyor. İçte ve dışta birikmiş yığınla üstesinden gelinmesi gereken sorun var ve onların hakkından ancak güçlü bir iktidar gelebilir. Oysa, AK Parti, iktidarının 17. yılının sonuna yaklaştığımız şu günlerde, eski gücünden hayli uzak bir görüntü veriyor.

O da var doğal olarak, ama yalnızca seçimlerde almaya alıştığı oyların kaçma eğilimine girmesini, eksiğini yanına MHP’yi müttefik olarak alma ihtiyacıyla gidermesini, bunun da geleneksel tabanından kaçışları hızlandırdığını kast etmiyorum.

Bu durumu herhalde en iyi değerlendirebilecek olanlar, her ay birden fazla şirkete kamuoyu araştırması yaptıran ve bu tespitimi teyit edecek araştırma sonuçlarını ellerinde tutan AK Parti yöneticileridir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu bir pazar yazısı: İçinde Suriye var, gazeteler, yazarlar, internet siteleri var ve benim Abdullah Gül ile arkadaşlığım da var… 20 Ekim 2019 | 2.800 Okunma İsrailli kaynak Suriye müdahalesinin sonucunu bildi.. Nereden bildiğini merak ettim… 19 Ekim 2019 | 10.476 Okunma I have a tale to tell for anyone with sincere intentions… 18 Ekim 2019 | 100 Okunma “Ne oldu?” sorusunu samimiyetle soranlar aradıkları cevabı belki bu yazımda bulabilirler… 18 Ekim 2019 | 16.807 Okunma Trump is changing his country drastically, is he going to be the last chief commander of the USA? 17 Ekim 2019 | 28 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar