Kırşehir muhafazakar bilinen DP iktidarının ayıbıydı.. O ayıbı hatırlamamın güncel bir sebebi var…

Demokrat Parti (DP) ülkeye yaptığı önemli hizmetleriyle muhafazakar kesimin hep takdirine mazhar olmuştur. DP’nin 10 yıllık iktidarının yanlışlıklarından söz etmek gerektiğinde, siyasi tarihçiler, ön...

Demokrat Parti (DP) ülkeye yaptığı önemli hizmetleriyle muhafazakar kesimin hep takdirine mazhar olmuştur. DP’nin 10 yıllık iktidarının yanlışlıklarından söz etmek gerektiğinde, siyasi tarihçiler, ön sıraya Kırşehir’i il olmaktan çıkarıp ilçe yapmasını koyarlar ve muhafazakar kesim de bu tespite itiraz etmez.

Kırşehir’in günahı, Meclis içinde ve düzenlediği mitinglerle DP iktidarını sarsmayı başarabilen Osman Bölükbaşı’yı, hemşehri kontenjanından her seçimde milletvekili seçmesiydi. DP’liler hitabeti güçlü Bölükbaşı’ya duydukları öfkeyle Kırşehir’i il olmaktan çıkartan bir yasa hazırlayıp Meclis’ten geçmesini sağlamışlardı.

Bir kişiye duydukları öfke adaletsizliğe sürüklemişti Adnan Menderes’i…

Sonuç alabildi mi bari? Hayır. Bölükbaşı bir sonraki seçimde yine Meclis’e girmeyi başardı.

Toplumun muhafazakar kesimini de rahatsızlığa sevk ettiği fark edilen Şehir Üniversitesi’ne yönelik tavır, ister istemez bu eski olayı hafızanın derinliklerinden yüzeye çıkartıyor. 

Kırşehir’in kızgınlıkla ilçe yapılmasını akla getiriyor Şehir Üniversitesi’nin zora düşürülmesi…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CB Erdoğan ile Davutoğlu arasındaki tartışmayı anlıyorum, ama neden konu mal beyanına kaydı, onu anlamakta zorlanıyorum… 09 Aralık 2019 | 6.743 Okunma CB Erdoğan suçladı, suçlanan Davutoğlu eli yükseltti.. Yeni muhalefet siyasette yeni bir döneme kapı aralıyor… 08 Aralık 2019 | 8.081 Okunma ABD’de ekonomi iyi, Trump buna güveniyor.. Acaba Türkiye’de ekonominin durumu da siyaseti etkiler mi? Nasıl? 07 Aralık 2019 | 4.268 Okunma Çocuğunu kaybedenle uğraşmayın, onun derin üzüntüsünü ve yaşadığı travmayı azaltmaya çalışın.. Rabia Naz olayı 2… 06 Aralık 2019 | 4.039 Okunma Trump Beyaz Saray’da son aylarını yaşıyor ise.. Ona güvenerek politika üretenler de hayal kırıklığına uğrarlar mı? 05 Aralık 2019 | 4.660 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar