Kılıçdaroğlu kime zarar verebilir: CHP’ye mi, kendine mi?

Son seçimde CHP’nin sandıktan birinci ve AK Parti’nin onun gerisinde çıkması üzerine görüştüğüm, CHP’nin içinden bir ismin sözlerini şimdilerde sıkça...

Son seçimde CHP’nin sandıktan birinci ve AK Parti’nin onun gerisinde çıkması üzerine görüştüğüm, CHP’nin içinden bir ismin sözlerini şimdilerde sıkça hatırlıyorum.

“Göreceksin” demişti o dostum, “Seçimden çıkan tablonun bozulması ve AK Partililerin morallerine kavuşması çok sürmeyecektir. AK Parti kendine geleceği için olmayacak bu, CHP bir yolunu bulup kendi kabuğuna çekileceği veya bölüneceği için öyle olacak…”

Siyasi tarihimizin dostumun beklediği türden örneklere bolca sahne olduğunu bildiğim halde, o günün coşkulu havası içerisinde, beklentisini fazla abartılı bulmuştum.

Yazının devamı için

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Özgür Özel ile İsmet İnönü ve Bülent Ecevit’i buluşturan CHP çizgisi… 18 Haziran 2024 | 263 Okunma Kurban bayramınız kutlu olsun… 16 Haziran 2024 | 229 Okunma AK Parti yeni ortak arayışında; MHP onu bırakır mı? 15 Haziran 2024 | 1.303 Okunma Görüşmeler ‘sıradan’ değil, beklenmeyen gelişmelere açık… 13 Haziran 2024 | 4.155 Okunma Avrupa’da seçimler ırkçıların yüzünü güldürdü ama… 11 Haziran 2024 | 2.763 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar