Kılıçdaroğlu “Erken seçime hazır olun” talimatı verdi ama virüsün azması siyaseti etkiliyor

İkinci aşıyı da olmamızın üzerinden neredeyse 20 gün geçti. Doktorlar “İkinci aşı sonrası, hele bir de üzerinden iki hafta geçmişse, aşılı kişilerin virüse yakalanması neredeyse...

İkinci aşıyı da olmamızın üzerinden neredeyse 20 gün geçti. Doktorlar “İkinci aşı sonrası, hele bir de üzerinden iki hafta geçmişse, aşılı kişilerin virüse yakalanması neredeyse imkansız, biz onlara ‘Yine de dikkatli olun’ uyarısını hastalığı başkalarına geçirme ihtimalini düşünerek yapıyoruz” diyorlar. 

Ben yine de ilk günkü ‘maske-mesafe-temizlik’ titizliğinden vazgeçmiyorum.

Virüsün etkisinin en fazla hissedildiği ülkeler sıralamasında ön saflara tırmanıyor ülkemiz. Pazartesi paylaşılan Türkiye virüs haritasında biri hariç bütün illerimiz kıpkırmızı hale dönüşmüş görünüyor.

Bütün yasaklar geriye geldi. 

Her gün çok sayıda yabancı gazeteye göz gezdirdiğim için dünyanın gittiği istikametin tersine bir durumumuz olduğunu üzüntüyle görüyorum. Bizim gazetelerin verdiği haberlerin tersine, ABD’de ve Avrupa ülkelerinin bir çoğunda normale dönüş başladı.

Dünkü İngiliz Daily Telegraph gazetesi, Ocak ayında günlük ölü sayısı ortalama 200 iken son bir hafta içerisinde virüsten ölümün ülkenin yarısında tamamen ortadan kalktığı müjdesini veriyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hakaret etmeden de konuları irdelemek mümkün: “128 milyar dolar nerede?” 17 Nisan 2021 | 2 Okunma Gözlerimizi kapatınca gerçekler yok olmuyor; başkalarının dikkatini üzerimize çekiyoruz… 16 Nisan 2021 | 1.572 Okunma Ahmet Altan serbest bırakıldı; umarım kalıcı olur.. Ve, darısı başkalarının başına… 15 Nisan 2021 | 1.692 Okunma İktidara ‘güven’ aşımı kendini belli etmeye başladı.. İktidar da bunun farkında… 14 Nisan 2021 | 3.996 Okunma Bir büyük kırılma anı.. Taşların yerinden oynamasından Türkiye de etkilenebilir, ama nasıl? 13 Nisan 2021 | 4.231 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar