Kemal Kılıçdaroğlu veya Mansur Yavaş’ın adaylığı seçim tarihini erkene çeker

Gazeteci Fehmi Koru'nun bugünkü (24.09.2022)''Kemal Kılıçdaroğlu veya Mansur Yavaş’ın adaylığı seçim tarihini erkene çeker'' başlıklı yazısı.

Geçenlerde katıldığım bir programda, bana, “Erken seçim olur mu” sorusu da yöneltildi, her zaman olduğu gibi, bir baskın seçim beklediğimi belirttim.

Dün, buna bir adım daha yaklaşıldığını bana düşündüren üç açıklamayla karşılaştım.

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin bir etkinliği için bulunduğu İzmir’de yaptığı kapsamlı konuşmada, partisi yöneticilerine, “Artık bilmek zorundayım, sizler gerçekten benimle birlikte misiniz?” sorusunu yöneltti.

İYİ Parti genel başkanlığı danışmanı, kısa Twit mesajıyla, “Son noktayı Akşener koyar” çıkışında bulundu. 

Bir dönem AK Parti’den milletvekilliği de yapmış yorumcu Emin Şirin de, katıldığı bir radyo programında, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı açıklanırsa Tayyip Erdoğan hemen erken seçime gider” görüşünü paylaştı.

Özellikle seçimin erken mi zamanında mı olacağı konusuna açıklık getirebilmeyi sağlayacak önemli çıkışlar bunlar…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kupa’nın açılışında el-Sisi ile el sıkışıldı, kapanışta da Esad’la olabilir mi? Neden olmasın… Ve diplomaside dinin rolü… 27 Kasım 2022 | 374 Okunma <strong>Bugün nostalji günüm.. Zihnim beni geçmişe yolculuğa çıkardı, günümüze hayıflandım</strong> 26 Kasım 2022 | 628 Okunma Seçime beklenenden az bir vakit kaldığını sanıyorum, yanılıyor olabilir miyim? 25 Kasım 2022 | 2.782 Okunma “Hadi gelin barışalım” deyince ortalık süt liman olacak sanılıyor; halbuki işin içinde ‘tarih’ de var 24 Kasım 2022 | 2.519 Okunma Gariban bir takım devleri yendi.. Muhalefet güçlü iktidar karşısında aynı başarıyı gösterebilecek mi? 23 Kasım 2022 | 1.148 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar