Karanlık günleri aydınlatan bir avuç insandan biriydi Kürşat Bumin…

“Dostlarla da yollar ayrıldı bir bir / Gittikçe artıyor yalnızlığımız” diyor Cahit Sıtkı.Salı günü vefat eden Kürşat Bumin‘in cenaze namazı için vaktin gelmesini Bebek Camii‘yle...

“Dostlarla da yollar ayrıldı bir bir / Gittikçe artıyor yalnızlığımız” diyor Cahit Sıtkı.

Salı günü vefat eden Kürşat Bumin‘in cenaze namazı için vaktin gelmesini Bebek Camii‘yle iç içe olan kahvehanede beklerken dilime takılan şairin bu mısralarıydı.

Galiba günün hayhuyu içerisinde bunun hiç olmayacağını sanıyor ve dostlarımızı ihmal de ediyoruz.

Yeni Şafak‘ta uzun bir ortak geçmişimiz var. Daha önce çalıştığım gazeteye de gelmek istemiş, ancak onun yapmayı teklif ettiği medya eleştirisi türü fincancı katırlarını ürkütebileceği endişesi bunu engellemişti.

Alper Görmüş‘le birlikte hazırladıkları ‘MedyaKronik’ sayfası hem gazeteye itibar getirmiş, hem de o sayfada resmen çarmıha gerdiği medyanın ‘önemli’ isimlerini daha dikkatli olmaya sevk etmişti.

Kritik bir dönemdi ve bu hizaya getirme işlemi olağanüstü yararlıydı.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçime giderken CHP ile AK Parti… 16 Şubat 2019 | 7.840 Okunma Körfez’de politika değişikliği.. Türkiye’yi ilgilendiren bir toplantı.. İsrail’in zaferi… 15 Şubat 2019 | 6.370 Okunma Başka ülkelerdeki seçim süreçleri kirletildi, acaba yabancı eller bize de uzanıyor mu? 14 Şubat 2019 | 6.914 Okunma Gazeteci fikri takip eder.. Bugün size bunun iki örneğini sunuyorum… 13 Şubat 2019 | 7.310 Okunma Ucuz etin yahnisi… Sovyet ve Libya gözlemlerimi paylaşayım istedim.. 12 Şubat 2019 | 703 Okunma
TÜM YAZILARI