Kahinlere inanmam, fakat Trump’ı gözlerken “ABD’nin son başkanı” olacağı kehanetini yabana atamıyorum…

ABD başkanı Donald Trump Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ‘Barış Pınarı’ harekatına başlayacağı gün, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la yalnız telefon görüşmesi yapmamış, ona bir de mektup yazmış.

Bugünkü gazetelerde metnini okuduğunuzda sizler de fark edeceksiniz: Mektubunda muhatabını tarihe karşı sorumluluk konusunda uyarıyor Trump

Tarih…

Elbette bugünlerde yaşananlar ileride tarih kitaplarına konu olacak.

Mektubu okurken ‘tarih’ ile ilgili cümleyle karşılaştığımda benim zihnimde şu soru oluştu: Acaba tarih Donald Trump’ın kendisini nasıl yazacak?

Trump ABD’nin 45. başkanı. ABD tarihinde bugüne kadar gelmiş geçmiş başkanlar içerisinde her türlüsü var. İçlerinde Potomac nehrine çırılçıplak gireni mi, daha önceki görevi sırasında cellatlık yapmış olanı mı, günde birkaç kez pantolon değiştireni mi ararsınız, hepsi var. Ancak ben yine de Trump’ın tarihe “ABD’nin dünyadaki konumunu değiştiren başkanı” diye geçecek kadar değişik biri olduğuna inanıyorum.

Fala inanmayın, kehanetlere de…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayasofya yeniden cami oldu.. “Neden Ayasofya?”, “Neden şimdi?” sorularına cevabımdır… 11 Temmuz 2020 | 7.713 Okunma Türkiye neleri konuşuyor, ben ise kimsenin kulak vermediği konularla ilgileniyorum.. 10 Temmuz 2020 | 6.271 Okunma Ayasofya.. Çoklu baro.. Şehir Üniversitesi.. Sosyal medya.. İktidar cephesinin acelesi olduğu muhakkak da, bunun sebebi ne? 09 Temmuz 2020 | 6.057 Okunma İktidar güçlüdür, isterse baroları böler; ama bunu yapmalı mı? 08 Temmuz 2020 | 3.496 Okunma Hasan Cemal’in yanlışı beni nerelere götürdü.. ‘Ceberut’ sözcüğünün izinde… 07 Temmuz 2020 | 4.407 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar