Kahinlere inanmam, fakat Trump’ı gözlerken “ABD’nin son başkanı” olacağı kehanetini yabana atamıyorum…

ABD başkanı Donald Trump Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ‘Barış Pınarı’ harekatına başlayacağı gün, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la yalnız telefon görüşmesi yapmamış, ona bir de mektup yazmış.

Bugünkü gazetelerde metnini okuduğunuzda sizler de fark edeceksiniz: Mektubunda muhatabını tarihe karşı sorumluluk konusunda uyarıyor Trump

Tarih…

Elbette bugünlerde yaşananlar ileride tarih kitaplarına konu olacak.

Mektubu okurken ‘tarih’ ile ilgili cümleyle karşılaştığımda benim zihnimde şu soru oluştu: Acaba tarih Donald Trump’ın kendisini nasıl yazacak?

Trump ABD’nin 45. başkanı. ABD tarihinde bugüne kadar gelmiş geçmiş başkanlar içerisinde her türlüsü var. İçlerinde Potomac nehrine çırılçıplak gireni mi, daha önceki görevi sırasında cellatlık yapmış olanı mı, günde birkaç kez pantolon değiştireni mi ararsınız, hepsi var. Ancak ben yine de Trump’ın tarihe “ABD’nin dünyadaki konumunu değiştiren başkanı” diye geçecek kadar değişik biri olduğuna inanıyorum.

Fala inanmayın, kehanetlere de…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti’ye yaranma telaşıyla durumdan vazife çıkaranlar iktidarın görüntüsünü bozuyorlar… 13 Kasım 2019 | 6.169 Okunma CB Erdoğan’ın Beyaz Saray görüşmesi ‘yeni dünya düzeni’ konusunda önemli bir test yerine de geçebilir… 12 Kasım 2019 | 4.537 Okunma ABD ziyareti öncesi ‘S-400’ uyarısının anlamı.. Trump “Burada durum değişti” mesajı mı verdi yoksa? 11 Kasım 2019 | 5.729 Okunma “Biz eskiden böyle değildik” serisine üzücü bir yeni katkı: Arsenik olayı… 10 Kasım 2019 | 4.175 Okunma ABD ve Rusya ile kesişen ve ayrışan politikalar yüzünden Türkiye bir yol ağzında; iş bayağı zor… 09 Kasım 2019 | 3.866 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar