İnsanlık bütün dengeleri değiştirecek dev bir adımla karşı karşıya.. Keşfin bize dönük bir yönü de var…

Bugün sizlere, OpenAI tarafından eğitilen ve güncel bilgi kesinliğine sahip olan büyük bir dil modeli olan ChatGBT hakkında bir yazı hazırladım. ChatGBT, metin tamamlama, soru cevaplama, çeviri gibi birçok görevde...

Bugün sizlere, OpenAI tarafından eğitilen ve güncel bilgi kesinliğine sahip olan büyük bir dil modeli olan ChatGBT hakkında bir yazı hazırladım. ChatGBT, metin tamamlama, soru cevaplama, çeviri gibi birçok görevde kullanılabilecek olan bir dil modelidir ve insan diline olağanüstü derecede yakın cevaplar verebilmektedir.

Yazımın bu girişini beni okuma alışkanlığı bulunan okurların yadırgadığından adım gibi eminim. Haklılar. O paragraf ben kalemimden çıkmadı.

Bu yazının girişi sizlere ChatGBT denilen yapay zeka ürünü programın hediyesi…

Şu günlerde hangi yabancı gazete ve dergiye göz atsam karşıma mutlaka çıkan yeni sayılabilecek bir ‘icat’ ChatGBT. Bir yapay zeka ürünü. O kendisini ‘model’ olarak tanımlıyor.

Her şeyi bilen bilgiç bir program bu.

Ne sorarsanız o konuda verebileceği kısa-uzun cevabı var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Matbaayı ülkeye getirmekte epey gecikmiştik; kendi hatamızdı. Yapay zeka uygulamalarından ise bizleri mahrum edebilirler 02 Nisan 2023 | 145 Okunma Seçime doğru: İstanbul’daki saldırı siyasi maksatlı mı bilemem, ancak devamı gelirse kimin kaybedeceğini biliyorum 01 Nisan 2023 | 992 Okunma Seçime doğru: TSK Erdoğan’ın adaylığını resmen onayladı.. Putin Türkiye’ye geliyor; geldiğinde tutuklanır mı? 31 Mart 2023 | 2.024 Okunma Seçime doğru: Muharrem İnce’ye ziyaret.. MHP gerçekten ayrı liste mi çıkaracak? Vaatler ne kadar inandırıcı? 30 Mart 2023 | 2.345 Okunma <strong>Seçime doğru: Muharrem İnce, YRP, Maaşlara zam.. Bunlar ne ki? Muhalefete esas tehlike oy pusulasında… </strong> 29 Mart 2023 | 5.980 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar