İktidar konut projesiyle atağa kalktı, muhalefet Kılıçdaroğlu’nu değil Yavaş’ı aday gösterebilir

Gazeteci Fehmi Koru'nun bugünkü (14.09.2022)''İktidar konut projesiyle atağa kalktı, muhalefet Kılıçdaroğlu’nu değil Yavaş’ı aday gösterebilir'' başlıklı yazısı.

Başını sokacağı bir evi bulunmayanların sayısı herhalde azımsanmayacak kadar çoktur. Onlar içerisinde aylık hane geliri İstanbul’da yaşayanlar için 18 bin, İstanbul dışındaki illerde yaşayanlar için de 16 bin TL’nin altında olanlara yeni bir umut kapısı açıldı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘yüzyılın projesi’ adını taktığı yeni girişim sayesinde, evi olmayan 500 bin kişi veya aile, uygun taksitlerle ve ondan da uygun fiyatlarla konut sahibi olabilecek.

‘Yüzyılın projesi’ içerisinde Hazine’ye ait 250 bin arsanın satışı da bulunuyor. İsteyen konut inşa etmek şartıyla o arsalara da talip olabilecek.

İş sahipleri de düşünülmüş; işi olup işyeri olmayanlardan 50 bin kişinin başına da talih kuşu konacak.

Projede tek sorun, taleplerin bir-iki ay içerisinde toplanmasına karşılık, konutların iki yıl sonra teslim edilmeye başlanacak olması.

Arada bir seçim var ve bu projeyi açıklayan iktidarın seçimde kaybetme ihtimali hiç de az değil.

Eh zaten, 500 bin konut + 250 bin arsa + 50 bin işyerine sahip olacak kişiler ve aileleri muhalif partilere oy vermekten vazgeçerse, bakmışsınız, mevcut iktidar bir beş yıl daha iş başında kalmayı başarıvermiş…

Girişim sayesinde ucuz konut, arsa ve işyeri sahibi olabilecek 800 bin talihliyi dört kişilik ailelerin temsilcisi kabul edersek, bu grubun oyu 3 milyondan fazla olur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İngilizleri utandırmayı başardık ya, yüreğimin yağı eridi 01 Ekim 2022 | 2.858 Okunma PKK terörle Türkiye’yi yeniden kendi içine kapanmaya zorluyor.. Bu tuzağa düşmemek lazım… 30 Eylül 2022 | 1.724 Okunma “Adaylardan aday beğenin” diyeceğim ama sadece iki aday adayına saplanıp kaldık… 29 Eylül 2022 | 1.906 Okunma AK Parti’den önemli bir isim “Abdullah Gül aday olabilir” diye karalar bağlamış… 28 Eylül 2022 | 3.422 Okunma Parti içi demokrasi mi? Hatırladığım kadarıyla, öyle bir şey bizde eskiden var gibiydi… 27 Eylül 2022 | 852 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar