İktidar için hoş olmayan senaryolar yazılıyor. İtirazlarım var…

Seçim tarihi yaklaştıkça partilerin ve partililerin heyecanının artmasını herhalde normal karşılamamız gerekir. Oysa ortalıkta ‘heyecan’ hissini akla düşürecek herhangi bir hareketlilik...

Seçim tarihi yaklaştıkça partilerin ve partililerin heyecanının artmasını herhalde normal karşılamamız gerekir. Oysa ortalıkta ‘heyecan’ hissini akla düşürecek herhangi bir hareketlilik görülmüyor.

Gerçek anlamda ‘heyecan’ bir tek AK Parti’nin itibar ettiği yazarlarda kendini belli ediyor.

Seçimin kritik il ve ilçelerde kaybedilebileceği endişesinin verdiği heyecan…

“Ankara ve İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi de kaybeder” diye ortaya atılmış bir lâf var ya, bazıları bunu bir ölüm-kalım mücadelesine zemin yapmış görünüyor. Onlara göre, AK Parti bu iki büyük kenti -hatta Adana’yı, Bursa’yı, Mersin’i de- kaybedecek ve muhalefet bu başarıdan sonra genel seçim, ardından da cumhurbaşkanı seçiminin yenilenmesi talebiyle kamuoyunun karşısına çıkacak.

Siyaset sürprizlere açıktır

Muhalefet cephesinde böyle bir sonucu umut edenlerin fazla olduğunu sanmıyorum. Senaryo bana hiç değilse bu aşamada ‘boş’ geliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni parti kurmak isteyenlere benim de katıldığım uyarılar… 23 Şubat 2019 | 11.735 Okunma Muhalefeti eleştiren eleştirene, ama sorunun sebebi başka yerde.. 22 Şubat 2019 | 8.184 Okunma Gazeteciye kızabilirsiniz, ama öldürmek, hapsetmek olacak iş değil. 21 Şubat 2019 | 6.217 Okunma Seçim sonuçlarını tablolarla veriyorum ve 31 Mart’ta sürpriz bekliyorum… 20 Şubat 2019 | 20.638 Okunma Muhalefet medyanın hedefi, ama seçimde kendisinin de sınandığının farkında mı medya? 19 Şubat 2019 | 7.042 Okunma
TÜM YAZILARI