İktidar dev binalar ve devleşen sorunlar açmazında…

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Birleşmiş Milletler’in (BM) genel kuruluna katılmak üzere New York’ta. BM karşısında altı katlı mütevazı bir bina iken yıkılıp 36 katlı dev bir gökdelene...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Birleşmiş Milletler’in (BM) genel kuruluna katılmak üzere New York’ta. BM karşısında altı katlı mütevazı bir bina iken yıkılıp 36 katlı dev bir gökdelene dönüştürülen ‘Türkevi’ni de hizmete açtı.

Binanın yeni hali yeterince göğüs kabartıcı; “500 yıllık dış politika tarihimizin en görkemli günlerinden biri” türden abartılı tanımlamalara ihtiyaç yok.

Sonuçta bir bina bu.

Umarım, yeni görkemli Türkevi ülkemiz açısından önemli hizmetlere ev sahipliği yapar.

Yolu New York’a düşen devlet ve hükümet başkanları her gidişlerinde Türkevi’nde ağırlanmıştır. Bina tam karşısında bulunduğu için BM çatısı altında yapılan toplantılardan hemen önce ve toplantı bitince Türkevi’ne uğranılırdı.

Kim bilir kaç kez izlenimleri orada yazıp gazeteye gönderme imkanı bulmuşumdur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hayat pahalılığı ve geçim derdinin sorumlusu yanlış yerlerde aranıyor… 26 Eylül 2021 | 881 Okunma Cumhurbaşkanı ABD’ye darılmış, bunu açıklamalarından anlıyoruz… Benim birkaç teselli cümlem olacak… 25 Eylül 2021 | 3.391 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD gezisi: Biden’la görüşülmemiş, ama sorun bakalım neden? 24 Eylül 2021 | 8.267 Okunma Endişeli muhafazakarlar varmış… Kimmiş onlar ve neden endişe ediyorlar? 23 Eylül 2021 | 3.038 Okunma İktidar dev binalar ve devleşen sorunlar açmazında… 22 Eylül 2021 | 3.450 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar