İki kez 3. Dünya Savaşı engellendi.. İki olayda da Türkiye’ye ayıp edildi…

Gazeteci Fehmi Koru'nun bugünkü (18.11.2022)''İki kez 3. Dünya Savaşı engellendi.. İki olayda da Türkiye’ye ayıp edildi…'' başlıklı yazısı.

İşe bakın: Biz Türkiye’nin gözbebeği İstanbul’un kalbi mesabesindeki İstiklal Caddesi’nde patlayan bombayı konuşurken, dünyanın öbür ucunda, başka bir amaçla bir araya gelmiş dünya liderleri, 3. Dünya Savaşı çıkarıp çıkarmamayı tartışıyorlarmış…

Bereket henüz o raddeye gelinmediği kanaatiyle olmalı, tartışmalardan “Şimdilik savaş yok” kararı çıktı.

Endonezya’nın Bali adasında yapılan G-20 zirvesine katılan 20 lider arasında bulunan NATO ülkelerinin devlet ve hükümet başkanları, tam da bu konuda düzenlenen bir yan toplantıda buluştular ve savaş yapmamaya karar verdiler.   

Ukrayna devlet başkanı Volodymyr Zelensky’yi hayal kırıklığına uğratma pahasına hem de…

Olay şöyle başladı:

Salı günü, Polonya’nın Ukrayna sınırındaki Przewodow köyüne, üzerindeki yazılardan Rus yapımı olduğu anlaşılan bir füze düştü ve iki kişiyi öldürdü. İşgal amacıyla askerleriyle girdiği Ukrayna’da, en kritik savaş bölgesindeki Herson kentinden çekilmek zorunda kalmasının ardından Rusya’nın başlattığı intikamcı saldırılar sırasında yaşandı bu olay.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçime beklenenden az bir vakit kaldığını sanıyorum, yanılıyor olabilir miyim? 25 Kasım 2022 | 1.383 Okunma “Hadi gelin barışalım” deyince ortalık süt liman olacak sanılıyor; halbuki işin içinde ‘tarih’ de var 24 Kasım 2022 | 2.171 Okunma Gariban bir takım devleri yendi.. Muhalefet güçlü iktidar karşısında aynı başarıyı gösterebilecek mi? 23 Kasım 2022 | 1.136 Okunma Bir fotoğrafa bakıp rahatsızlık belirtenler büyük yanlıştalar.. Politikacılar öyledir… 22 Kasım 2022 | 1.652 Okunma Cumhurbaşkanı dünya kupasında, el-Sisi ile aynı fotoğrafta… Ve benim gözümde Hıncal Uluç… 21 Kasım 2022 | 3.904 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar