İki darbe girişimi (15 Temmuz ve 6 Ocak) birbirine benziyor; fakat ilişki kuran yok…

Eskiler bir şeye iştahlı görünürken birdenbire ilgisini başka kişiye veya şeye değiştirenlere ‘ayran gönüllü’ derlerdi.  Medyamız bayağı öyle; dünyayı yerinden oynatan gelişmeler üzerinde bile en fazla birkaç gün duruluyor.

Eskiler bir şeye iştahlı görünürken birdenbire ilgisini başka kişiye veya şeye değiştirenlere ‘ayran gönüllü’ derlerdi. 

Medyamız bayağı öyle; dünyayı yerinden oynatan gelişmeler üzerinde bile en fazla birkaç gün duruluyor.

ABD başkentinde, seçimleri geçersiz kılma amaçlı gösterilerin, milletvekili ve senatörlerin toplantı halinde bulundukları bir sırada Capitol binasına baskın yapmaya dönüşmesinin yankıları bizde bir hafta bile sürmedi.

Başından darbeler geçmiş, en son ‘darbe girişimi’ni 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşamış bir ülkenin insanları, ABD’deki ‘darbe girişimi’ne duyarsız kalabilir mi?

Kalamaz gibime geliyor.

Gazetelerin haber, yazarların yorum ilgisi ise büyük çapta dinmiş durumda.

Önemsiz mi bulundu, yoksa başka bir sebep mi var?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaşıkçı cinayetine dair CIA raporu açıklandı, ama esas suçlu korunuyor.. Neden? 02 Mart 2021 | 422 Okunma Sorgulama en tepeden başladı: AK Parti ne idi, maalesef ne oldu? 01 Mart 2021 | 4.833 Okunma İki İngiliz iki ayrı dönemiyle Türkiye’yi yazdı; kitaplarında ilginç bölümler var… 28 Şubat 2021 | 2.134 Okunma Aşı oldum, fakat yine evde hapisim.. Hislerim karma karışık… 27 Şubat 2021 | 1.251 Okunma Kadınlar her zaman onurludur 26 Şubat 2021 | 897 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar