İdlib mutabakatına sevinmem gerek, ama… Bildiklerim var, o yüzden sevinmek içimden gelmiyor…

Gazetelerimiz günlerden beri Rusya’nın Türkiye’nin zorlamasıyla kabul ettiği, İran’ın itiraz etmediği, ABD’nin ise uyacağını bildirdiği ‘İdlib’ konusundaki mutabakatı gündemde...

Gazetelerimiz günlerden beri Rusya’nın Türkiye’nin zorlamasıyla kabul ettiği, İran’ın itiraz etmediği, ABD’nin ise uyacağını bildirdiği ‘İdlib’ konusundaki mutabakatı gündemde tutuyor.

Herhalde televizyon kanallarındaki tartışma programlarında da konu ayrıntılı biçimde ele alınıyordur.

İdlib konusundaki mutabakatla, Türkiye’nin güvenliğini tehdit eden acil bir konunun ortadan kalktığı, Suriye’deki iç-savaşı sona erdirmeyle sonuçlanacak bir sürecin başladığı genel kabul görüyor.

Seviniliyor.

Gelişmeler gerçekten bu beklentiler yönünde olursa buna en fazla sevinecekler arasında en başlara benim de adımı yazabilirsiniz.

Yukarıdaki cümleden gelişmeler konusunda benim kuşku duyduğumu çıkartmış olabilirsiniz.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Parti değiştiren ‘hain’ mi sayılmalı? ‘Evet’ diyen çok da, ben farklı düşünüyorum… 18 Şubat 2019 | 54 Okunma Okurlarımın karşısına bu Pazar günü hediyeli bir yazı ile çıkıyorum… 17 Şubat 2019 | 7.435 Okunma Seçime giderken CHP ile AK Parti… 16 Şubat 2019 | 7.954 Okunma Körfez’de politika değişikliği.. Türkiye’yi ilgilendiren bir toplantı.. İsrail’in zaferi… 15 Şubat 2019 | 6.561 Okunma Başka ülkelerdeki seçim süreçleri kirletildi, acaba yabancı eller bize de uzanıyor mu? 14 Şubat 2019 | 6.925 Okunma
TÜM YAZILARI