Her an ölüm tehlikesi altında yaşayan insanlar kitap mı okur?

“Issız bir adaya düştüğünüzde yanınızda hangi kitapların bulunmasını istersiniz?” sorusu eskiden meşhurlara çok sorulurdu. 

“Issız bir adaya düştüğünüzde yanınızda hangi kitapların bulunmasını istersiniz?” sorusu eskiden meşhurlara çok sorulurdu. 

Eskiden sıkça sorulan bu soru günümüzde anlamını yitirdi. 

Issız bir ada mı kaldı; öyle bir ada keşfedilse herhalde birkaç ay içerisinde oraya turistler doluşur.

Yine de yabana atılacak bir soru değil bu. Dünyada düşülecek ıssız ada kalmasa da, günümüzün şartları, özellikle bizim bölgemizde, insanları bu sorunun başka bir versiyonuna hazır hale gelmeye zorluyor.

Aynı soruyu şöyle sorayım: “Yaşadığınız yerin dünyayla ilişkisi kesilse, ıssız bir adaya düşmüşsünüz gibi bir hayat yaşamaya zorlanırsanız, hangi kitaplara erişiminiz olmasını arzu edersiniz?”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Güç bozar mı, bozarsa neden bozar? 23 Şubat 2021 | 52 Okunma Güç bozar mı, bozarsa neden bozar? 23 Şubat 2021 | 213 Okunma Seçim erkene alınacak mı? Sorunun cevabı hayati sonuçlar doğuracak kadar önemli… 22 Şubat 2021 | 680 Okunma Seçim erkene alınacak mı? Sorunun cevabı hayati sonuçlar doğuracak kadar önemli… 22 Şubat 2021 | 2.081 Okunma Bugün Pazar.. “Helal olsun” dediğim haberler var bugün gündemimde… 21 Şubat 2021 | 1.668 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar