Hayretler içerisindeyim: Hazine ve maliye bakanı Nureddin Nebati’nin kıymetini bilmeyenler var… 

Gazeteci Fehmi Koru'nun bugünkü (06.08.2022)''Hayretler içerisindeyim: Hazine ve maliye bakanı Nureddin Nebati’nin kıymetini bilmeyenler var… '' başlıklı yazısı.

Pek çok sabah, gazete mütalaa girişimimde karşıma çıkan en önemli haber, cumhurbaşkanı imzasıyla değişik devlet kurumlarına yapılan atamalarla ilgili oluyor.

Bu sabah da öyle oldu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan onlarca ülkedeki büyükelçiyi görevden almış, onların yerlerine yeni isimleri atamış; bu arada aynı kararnameyle bakanlıkların çeşitli birimlerine de çok sayıda atama yapılmış…

Kimileri fena halde üzülmüş, kimileri de sevinçten uçar hale gelmiştir bu insanların…

Herhalde hepsi yapılan işlemi hak etmiştir.

‘Devlet’ denilen kurum ile ilgili en eski belgelerden günümüz siyaset bilimcilerinin eserlerine kadar konu ne zaman ele alındıysa, liyakatin önemine mutlaka atıfta bulunulduğu görülür. Liyakatin önemsiz sayıldığı devletlerin çöküşünün kaçınılmaz olduğuna dair fikir beyan etmemiş filozof yoktur.

Konu bir süredir hazine ve maliye bakanı Nureddin Nebati yüzünden benim de gündemimde.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Umutlarla bir yere kadar, siyasetin gerçekleri hayallerin düşmanıdır 15 Ağustos 2022 | 748 Okunma Başarısızlığı kimse üstlenmez bizde, başarıya düşmanlığı da CHP’lilerden öğreniyoruz 14 Ağustos 2022 | 1.012 Okunma Medya takım tutar gibi parti tutar, partiler ve adaylar yıkıcı bir dille seçmen karşına çıkarsa… 13 Ağustos 2022 | 685 Okunma “2022 Türkiyesi” denildiğinde, akla, konser yasağı, parti faaliyetlerini engelleme veya deri rengine tahammülsüzlük gelmemeliydi 12 Ağustos 2022 | 908 Okunma ABD’de Trump bir ilke maruz bırakıldı: Başsavcı Trump’ı iş insanı olarak sorguladı… 11 Ağustos 2022 | 1.454 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar