Hafize Gaye Erkan daha fazla gecikmeden affını istedi.. Mehmet Şimşek de gün sayıyor olabilir mi?

Merkez Bankası’nın dokuz ay önce atanmış başkanı Hafize Gaye Erkan, dün, yeni dönemde adet olduğu üzere, istifasını ‘affımı istiyorum’ diye duyurarak, görevini bıraktı.Bazıları...

Merkez Bankası’nın dokuz ay önce atanmış başkanı Hafize Gaye Erkan, dün, yeni dönemde adet olduğu üzere, istifasını ‘affımı istiyorum’ diye duyurarak, görevini bıraktı.

Bazıları için beklenmedik bir gelişme bu.

Kendisinin yönetim tarzıyla ilgili hoşa gitmeyen haberler ortalığı sardığında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yaptığı bir konuşma ile, atadığı başkana sahip çıktığı genel olarak benimsenmişti.

Galiba farklı düşünen nadir yorumculardandım.

Aynı zamanda okurum da olan yakınlarım, “Mutlaka belirtmelisin” dedikleri için, o konuşmanın ardından burada yazdığım yazının ilgili bölümünü paylaşayım:

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AK Parti genel başkanı olarak, partisinin Ankara il ve ilçe belediye başkan adaylarını açıkladığı toplantıda, yorumculara göre, Merkez Bankası’yla ilgili gelişme üzerine de konuştu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Deprem Fenerbahçe’de mi, yoksa siyasette mi derken, meğer iki ilimizde küçük ölçekli yer sarsıntıları yaşanmış… 28 Şubat 2024 | 9 Okunma Aritmetik çok basit bir beklentiye işaret ediyor: Muhalefet seçimde ‘dip dalga’ yaratacak bir varlık göstermek zorunda… 27 Şubat 2024 | 1.685 Okunma Oyumuzu kullanırken adayların vaatlerine mi kulak vermeliyiz? Bakın ben ne yapıyorum? 26 Şubat 2024 | 843 Okunma Araştırmalarda oylar iki parti ve adayları arasında paylaşılır görünse de, bu seçimin sonucunu diğer partiler belirleyebilecek… 25 Şubat 2024 | 826 Okunma ABD başkanı bir telefon talimatıyla İsrail vahşetini durdurabilir mi? Geçmişte bunu yapan başkan olmuştu… 24 Şubat 2024 | 319 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar