Haberiniz olsun: Ülkemiz medyasının acınacak hale düştüğünün resmi çekildi

Yıllarca haber peşinde koştuktan ve haber sorumlusu olarak dönemin önemli sayılan bir gazetesinde görev yaptıktan sonra yine aynı gazetede ‘okur temsilcisi’ konumuna getirilmiş bir meslektaş, Faruk Bildirici, kısa...

Yıllarca haber peşinde koştuktan ve haber sorumlusu olarak dönemin önemli sayılan bir gazetesinde görev yaptıktan sonra yine aynı gazetede ‘okur temsilcisi’ konumuna getirilmiş bir meslektaş, Faruk Bildirici, kısa sürmüş RTÜK üyeliği ardından bütün bu yıllar boyunca elde ettiği birikimini herkesi bilgilendirmede kullanıyor. 

Gönüllü ‘medya okur/izleyici temsilcisi’ konumuna getirdi kendisini, gerekli gördüğünde serinkanlı değerlendirmeler yapıyor. 

Kamuoyuyla paylaştığı son değerlendirmesi televizyonların tartışma programlarıyla ilgili. 

Bir ay boyunca haber kanallarının tartışma programlarını hassasiyetle izlemiş ve bulgularını teker teker kağıda döktükten sonra kanaatlerini raporlaştırmış. 

Raporunun özeti şu: İktidara yakın ya da iktidar kontrolündeki kanallarda ‘ekrana çıkamayacaklar listesi’ var.” 

Programlar o listede yer almayan az sayıdaki isimle yapılıyor… 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eşler, çocuklar, damatlar, gelinler ve siyasi hayat.. Keşke “Oh ne rahat” denilebilseydi… 25 Şubat 2021 | 2.285 Okunma Türkiye gibisi dünyada yok.. Burası tam bir ‘cliffhanger’ ülkesi… 24 Şubat 2021 | 1.348 Okunma Güç bozar mı, bozarsa neden bozar? 23 Şubat 2021 | 942 Okunma Seçim erkene alınacak mı? Sorunun cevabı hayati sonuçlar doğuracak kadar önemli… 22 Şubat 2021 | 800 Okunma Seçim erkene alınacak mı? Sorunun cevabı hayati sonuçlar doğuracak kadar önemli… 22 Şubat 2021 | 2.319 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar