“Geliyor” dedim geldi; ABD’deki ‘darbe’ girişimine “Geçti” gözüyle bakmak yanlış olabilir

ABD’deki ‘darbe’ göz göre göre geldi. Kongre’den “Önümüzdeki 4 yıl için Joe Biden başkan” onayı yarın çıkmazsa kışkırtılmış güruhun ne yapacağı belli olmaz.

Darbeler “Geliyorum” diyerek gelir.

ABD bu gerçeği dün yaşayarak öğrendi. Galiba dünya da aynı gerçeği yine dün ABD’de yaşananlara bakarak öğrenmiş oldu.

Donald Trump seleflerine benzemeyen bir başkanlık yaptı. Dört yıl boyunca ülkesi insanlarını tam ortasından ikiye bölmeyi ve yarısını arkasına almayı başardı. Bunu yaparken ABD’yi ABD yapan temel değerlerle oynamayı ihmal etmedi. Demokrasi kavramını kendine göre yeniden tanımladı ve onu kendisini her zaman başkan olarak tutacak bir içeriğe kavuşturmak için çaba gösterdi.

İkinci kez seçilmeyi başarabilseydi önümüzdeki dört yılı sürekli başkan kalmayı sağlama almakla geçireceğine emin olabilirsiniz.

3 Kasım seçiminin sonuçlarını kabul etmemesinin temel sebebi budur. Kabul etse projesi yarım kalmış olacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Her derde deva anahtar sözcüğü açıklıyorum 23 Ocak 2021 | 2.450 Okunma Dünya bir yöne gidiyor biz başka yöne.. Gittiğimiz yön de yön değil… 22 Ocak 2021 | 3.248 Okunma Trump ve diğer popülist liderler.. Ve eski Roma geleneğini günümüzde hortlatmak… 21 Ocak 2021 | 2.187 Okunma ABD’de ne oldu, bundan sonra ne/ler olabilir… 20 Ocak 2021 | 2.112 Okunma Darbeler birbirine benzer.. ABD darbe girişiminin arkasında dev şirketlerin mali desteği var… 19 Ocak 2021 | 2.135 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar