Geçmişin yanlışlarını günümüz yanlışlarından sonra tekrarlamak yanlıştır…

Bir yanlışı -CHP milletvekilinin ağzından çıkan ve derhal özür dilenen cümleyi- başka yanlışlıklarla sürdürmenin, iktidara da, siyasi hayata da, ülkeye de bir yararı yok.

Başlık sizi şaşırtmasın.

Dün yazdım: Bir CHP milletvekilinin ağzından televizyon canlı yayınında “Ordu satılmış” gibi kaba ve yaralayıcı bir cümle çıktığında, bunun meramı aşan bir yanlış ifade olduğu düşünülmelidir.

Kimse, hele o kişi siyasi bir kimliğe sahipse, aklı başında olarak böyle bir cümle sarf etmez.

Zaten o cümleyi sarf eden milletvekili de, programcı ve katılımcılar tarafından tepki görür görmez, sözlerinin değişik yönlere çekilebileceğini fark edip derhal özür dilemişti.

Bu durumda özürle düzeltilmiş sözün üzerine gidilmemeliydi.

Neden böyle düşündüğümü dünkü yazıma göz atarak öğrenebilirsiniz.

Fakat öyle olmadı. Özürle düzeltilmiş söz üzerine yazılıp söylenenlerin haddi hesabı yok.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD’de daha önce de darbe girişimleri oldu.. Geçmişten günümüze bir örnek olay… 18 Ocak 2021 | 1.567 Okunma Her an ölüm tehlikesi altında yaşayan insanlar kitap mı okur? 17 Ocak 2021 | 4.024 Okunma İki darbe girişimi (15 Temmuz ve 6 Ocak) birbirine benziyor; fakat ilişki kuran yok… 16 Ocak 2021 | 2.650 Okunma “Bizim burada olmaz” deniliyordu, ABD’de oldu.. Her yerde olabiliyor… 15 Ocak 2021 | 1.632 Okunma Allah kimseyi onun durumuna düşürmesin.. Her şeyini kaybedebileceği gibi rezillenme ihtimali de var… 14 Ocak 2021 | 3.355 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar