Futbolcular ve iş insanları dolandırıldı ama haberleri izlerken ben kendimi de aldatılıyor hissediyorum

Mahkemelerin, gördükleri davalarda, gerçekten insanların mahremine giren konular dışındaki olaylara yayın yasağı koymalarına hep karşı çıktım.Kamu yararına hüküm veren yargıçların...

Mahkemelerin, gördükleri davalarda, gerçekten insanların mahremine giren konular dışındaki olaylara yayın yasağı koymalarına hep karşı çıktım.

Kamu yararına hüküm veren yargıçların önlerindeki konuyla ilgilenen kamuoyundan saklayacakları hiçbir şey olmamalı.

Duruşmaların herkese açık tutulması ve orada geçenlerin yayınlanması ilkesi adaletin yerine gelmesi bakımından önemlidir.

Bu girişten sonra bir itirafta bulunacağım: Şu sıralarda bu ilkemin doğruluğu konusunda kuşkuluyum. 

Sebebi, şimdilerde bütün ülkenin tek bir konuya yoğunlaşması ve bunun müthiş canımı sıkması…

Banka müdürü bir kadın çok parası olanları dolandırmış… Adını ‘Fatih Terim fonu’ koyduğu bir tezgahla, kendisine teslim edilecek dolarlara yine dolar üzerinden bir misline kadar kazandırmayı vaat etmiş. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bazıları olanı çok sonra duyuyor.. Bazıları konuyu yanlış anlıyor.. Bazıları da yanlışı düzeltilse bile aldırmıyor… 21 Şubat 2024 | 786 Okunma İşin şakası yok: İktidara bakılırsa, önümüzdeki seçimde ya onun adaylarına oy kullanacağız ya da halimiz harap… 20 Şubat 2024 | 2.066 Okunma Gazze’de yaşananlar sınırları aşarak dünyayı değiştirecek bir yöne evrildi; anti-Semitizm yaygınlaşıyor… 19 Şubat 2024 | 1.607 Okunma Muhalifini zehirleten, ölsün diye en kötü cezaevine gönderen ve sonunda ölmesini sağlayan bir rejim… 18 Şubat 2024 | 957 Okunma CB Erdoğan 2024’ü ‘emekliler yılı’ ilan etmişti; ya 15 milyon emekli bu yılı gerçek anlamda kendi yılları yapmaya kalkarsa…  17 Şubat 2024 | 1.345 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar