Faiz yüzde 7500 iken ülkede kuyruklar vardı, şimdi faiz düşürülüyor, yine kuyruklar var…

Yağmur yağıyor ama pırıl sıklam olmaya kimsenin aldırdığı yok; ‘Halk Ekmek’ bayilerinin önünde bayağı uzun kuyruklar var ve insanlar biraz ucuz diye, yağmura rağmen, birkaç ekmek alabilmek...

Yağmur yağıyor ama pırıl sıklam olmaya kimsenin aldırdığı yok; ‘Halk Ekmek’ bayilerinin önünde bayağı uzun kuyruklar var ve insanlar biraz ucuz diye, yağmura rağmen, birkaç ekmek alabilmek için sıralarını bekliyorlar.

Fotoğraftan yüzlerini seçemesem de kuyrukta bekleşenlerin kadınlı erkekli bir kitle olduğunu görüyorum.

Bunlar her gün evlerine çok sayıda ekmek giren ‘fakir-fukara, garip-guraba’ takımı; katıkların azaldığı evlerde yaşıyorlar.

Araçlar da benzin istasyonları önünde sırada; onlar vakit gece yarısına erişince litre başına 1 TL kadar geleceğini işittikleri zamdan önce depolarını doldurmak için oradalar. Her şoför o kadar beklediği halde amacına ulaşamayacağı ihtimalini düşünerek telaşa kapılıyor.

Her seferinde depoya 50 veya 100 TL’lik benzin dolduranlar bunlar; böyle olduğu için de benzin-mazot fiyatının 7’yi aşıp 8’e dayanmasını tam algılayamamışlardı, ancak 10 TL’ye koşan benzin-mazot fiyatı onları da heyecanlandırmışa benziyor.

“Memleketimden insan manzaraları” bunlar…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İktidar şapkasından iki tavşan çıkardı; muhalefet gözüne far tutulmuş tavşana döndü… 09 Ağustos 2022 | 54 Okunma Yeni dönemde kimi cumhurbaşkanı görmek istersiniz? Ben kendi adayımı açıklıyorum 08 Ağustos 2022 | 3.761 Okunma Bin yıl önceye ait bir tabağın üzerine yazıyla işlenmiş çarpıcı bir mesaj 07 Ağustos 2022 | 1.198 Okunma Hayretler içerisindeyim: Hazine ve maliye bakanı Nureddin Nebati’nin kıymetini bilmeyenler var…  06 Ağustos 2022 | 4.324 Okunma Cinayetler, suikastlar, soru çalmalar.. ‘Olağan şüpheliler’ olmasa halimiz haraptı… 05 Ağustos 2022 | 2.705 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar