Etrafımız ateş çemberine dönmek üzere.. Farkında mıyız?

Meslek hayatımın önemli bir bölümü dış politika konularını izlemek ve onlar üzerine yazmakla geçti...

Abdülkadir Özkan genel yayın müdürü iken, Milli Gazete’de, özellikle Ortadoğu coğrafyasında meydana gelmekte olan gelişmelere dair yazılar yazdım ‘Fehmi Muzafferoğlu’ imzasıyla. Şam’da (Suriye), Londra’da (İngiltere), Boston’da (ABD) yaşadığım dönemlerde yazdıklarım Yeni Devir’de ‘A. Akıncı’ imzasıyla çıktı. Bir zamanlar ‘Türkiye’nin en çok satan fikir dergisi’ diye bilinen ‘İslam’da dış dünyaya dönük ilgiyi yansıtan sayfalar dolusu bölümü baştan sona ben hazırlıyordum.

Eş zamanlı olarak yabancı gazete ve dergilere de katkıda bulunuyordum.

Dış politika konularına ilgim gazetelerde sürekli köşe sahibi olduğumda da devam etti. Zaman’ın genel yayın yönetmenliği sorumluluğu taşıdığım ilk bir yılda, dış politika muhabiri ve yazarı boşluğunu dolduran Haluk Atlas, yine benim müstearımdı.

Dün ve bugün farkı

İnternet öncesi dönemde dünyada neler olup bittiğini izleyebilmek o kadar kolay değildi. Zorluğu, mümkün olabilen genişlikte ilgilere cevap verebilecek yabancı gazete ve dergilere abone olarak, çıktığım seyahatlerde kitabevlerinin rafları önünde saatler geçirip işime yarayacak eserleri toplayarak aşmaya çalıştım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
The Supreme Council is taking its time.. OK by me; but the busybodies make its job more complex… 22 Mayıs 2019 | 0 Okunma Gerekçeli karar geciktikçe iş içinden çıkılmaz hale geliyor.. Yenilenmeyi isteyenlerin işgüzarlıkları yüzünden… 22 Mayıs 2019 | 4.937 Okunma Turkey is in the spotlight.. News are adverse and disturbing.. But it lies in our power to turn the tide… 21 Mayıs 2019 | 31 Okunma Türkiye ilgi odağı.. Haberler olumsuz ve bu da rahatsız ediyor.. 21 Mayıs 2019 | 4.415 Okunma My questions before the expected final explanation by the Supreme Electoral Council… 20 Mayıs 2019 | 8 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar