Eskiler “Bir çiçekle bahar olmaz” derlerdi. Refahı artırmak için adalet de ekonomiye katkı sunmalı

Mehmet Şimşek daha ilk günden herkesi şaşırttı.“Dakika bir, gol bir” demeyi hak eden sözlerle…Her bakanlıkta yapılan devir-teslim törenlerinden biri de, dün, hazine ve maliye bakanlığında...

Mehmet Şimşek daha ilk günden herkesi şaşırttı.

“Dakika bir, gol bir” demeyi hak eden sözlerle…

Her bakanlıkta yapılan devir-teslim törenlerinden biri de, dün, hazine ve maliye bakanlığında tekrarlanırken, görevi Nureddin Nebati’den devralmakta olan Mehmet Şimşek, mevcut hükümetin temel hedefinin ‘refahı artırmak’ olduğunu vurguladıktan sonra şunları söyledi:

“Önümüzdeki dönemde, bu hedefe ulaşmada, şeffaflık, tutarlılık, öngörülebilirlik ve uluslararası normlara uygunluk temel ilkelerimiz olacaktır. Türkiye’nin rasyonel bir zemine dönme dışında bir seçeneği kalmamıştır. Kurala dayalı, öngörülebilir bir Türkiye ekonomisi, özlenen refaha ulaşmamızda anahtar olacaktır.”

Şeffaflık.. Tutarlılık.. Öngörülebilirlik.. Uluslararası normlara uygunluk.. Rasyonel bir zemine dönmek.. Kurala dayalı olmak..

Orada bulunup bu sözler söylenirken Nureddin Nebati’nin yüzünü görmek isterdim doğrusu…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kabahatlere ceza verilen ve cezaların Avrupa Mahkemesi’nden döndüğü bir ülke Türkiye 27 Eylül 2023 | 388 Okunma Emeklilere zam bilmecesini çözüyor ve herkesin anlayacağı biçimde anlatıyorum 26 Eylül 2023 | 4.901 Okunma İki uyarı ile tek hedef vuruluyor.. Bu yazımı “Allah bizi her türlü şerden korusun” duasıyla okuyun… 25 Eylül 2023 | 3.734 Okunma CHP’de kavgalı kongreler sıradan bir çekişmenin sonucu mu, yoksa derin bir hesapla mı ilgili? 24 Eylül 2023 | 491 Okunma Akşener “Biz AK Parti’ye rakibiz” diyor; sizce de İYİP ile AK Parti rakip mi, ne dersiniz?  23 Eylül 2023 | 832 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar