En ciddi sorunun ne olduğunu bir kez daha hatırlatıyorum…

Bugün karşı karşıya olunan en ciddi sorun nedir?Ülkemizin ve içindeler aldığımız coğrafyanın pek çok ciddi sorunu var. Yukarıdaki soruya cevap aramak üzere yola çıktığımızda...

Bugün karşı karşıya olunan en ciddi sorun nedir?

Ülkemizin ve içindeler aldığımız coğrafyanın pek çok ciddi sorunu var. Yukarıdaki soruya cevap aramak üzere yola çıktığımızda sorunların arasından birini seçmekte epey zorlanacağımız açık.

Hangisini ele alayım bilemiyorum.

Siyasilerin ağzında ‘beka soru’ diye vurgulanan Fırat’ın doğusundan ülkeye yönelik tehdidin ortadan kaldırılması ciddi bir sorun. Bu konuda Türkiye kendi başına hareket edecek görüntüsünü verse de, hepimiz bugünün dünyasında bunun pek mümkün olamayacağını biliyoruz. ABD’nin, Rusya’nın, hatta İran’ın belli bir çözüm formülüne ısındırılması gerekiyor.

Ciddi bir sorun bu.

Ekonomi hala sıcaklığını koruyor. Devlet adına yapılan açıklamalarla çarşı-pazar rakamları birbirine uymuyor. Dar gelirliler ay sonunu getirmekte zorlanıyorlar. Doların bir çırpıda değer kazanmasıyla insanların birikimleri olumsuz etkilendi; iş dünyası önünü görememe belirsizliği ile ciddi sarsıntılar geçiriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni parti kurmak isteyenlere benim de katıldığım uyarılar… 23 Şubat 2019 | 11.678 Okunma Muhalefeti eleştiren eleştirene, ama sorunun sebebi başka yerde.. 22 Şubat 2019 | 8.183 Okunma Gazeteciye kızabilirsiniz, ama öldürmek, hapsetmek olacak iş değil. 21 Şubat 2019 | 6.217 Okunma Seçim sonuçlarını tablolarla veriyorum ve 31 Mart’ta sürpriz bekliyorum… 20 Şubat 2019 | 20.630 Okunma Muhalefet medyanın hedefi, ama seçimde kendisinin de sınandığının farkında mı medya? 19 Şubat 2019 | 7.042 Okunma
TÜM YAZILARI