Ekrem İmamoğlu’na suikast yapılacağı haberi beni geniş bir ufuk turuna çıkardı

Her düzeyde devlet yetkilisinin Ekrem İmamoğlu’na suikast konusu açılınca “Bize böyle ihbarlar her zaman gelir” demelerini ilginç buldum. Acaba gelen ihbarlar devlet yetkilileri açısından hangi kademeye kadar duyuruluyor?

İstanbul belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast yapılacağı ihbarı haberlerini hafife alan, “Bize her zaman suikast ihbarları gelir” genellemesi içinde değerlendiren açıklamalar ve o açıklamaları esas alan yorumlar okuyorum.  

Oysa Türkiye’nin siyasi tarihi biraz da suikastlar tarihidir. Çokça çakma suikast girişimleri yanında gerçek ve sonuç alıcı suikastlar da olur bizde.

İttihat Terakki’nin iktidarda bulunduğu dönemde, gazeteciler Ahmet Samim, Hasan Fehmi ve Zeki beyler, Sadrazam Mahmut Şevket Paşa, Harbiye nazırı Nazım Paşa, İsmail Mahir Paşa ile Şemsi Paşa hayatlarını suikastlarda kaybettiler.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerikan yargısına bakın, darbe girişimcilerine ne yapıyor? 24 Ocak 2021 | 1.813 Okunma Her derde deva anahtar sözcüğü açıklıyorum 23 Ocak 2021 | 2.593 Okunma Dünya bir yöne gidiyor biz başka yöne.. Gittiğimiz yön de yön değil… 22 Ocak 2021 | 3.342 Okunma Trump ve diğer popülist liderler.. Ve eski Roma geleneğini günümüzde hortlatmak… 21 Ocak 2021 | 2.188 Okunma ABD’de ne oldu, bundan sonra ne/ler olabilir… 20 Ocak 2021 | 2.112 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar