“Dün dündür” der politikacı.. Aynı sözü kalemler de söylemeye başladıysa? – Bu bir medya eleştirisidir…

Kıdemli bir meslektaş kendisinden daha kıdemli bir başka meslektaşa atfettiği bir benzetmeyi bir ara sıkça hatırlatarak gazeteci-politikacı ilişkisi hakkında tarafları uyarırdı.

Benzetmesi şuydu: “Gazeteci ile dostluk bir numara küçük ayakkabı giymek gibidir; arkadan vurur.” 

Bu iki meslek, görev tanımları gereği, dostluğu kolay kaldırmaz.

Siyasetle ilgilenen, o alanda görevler üstlenmiş kişilerin her birinin dağarcığında, ‘dost’ bildiği bir veya daha fazla gazeteci tarafından kendisine yaşatılan hayal kırıklıkları vardır. Mutlaka vardır. 

Ayakkabı iki tarafta da arkadan vurur

Peki ya gazeteci milletinin yaşadığı hayal kırıklıkları?

Her insan gibi ‘gazetecilik’ mesleği mensuplarının da siyasi eğilimleri vardır, bu da yazılarına bir biçimde yansır. Eğilimlerini temsil ettiğine inandığı partiyi veya kişileri diğerlerinden daha fazla kendisine yakın bulur gazeteci, bunu haberlerinden veya yazılarından anlarsınız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Beyrut’ta Türk ve Türkmen de var, Anadolu’dan gitme başkaları da.. Benim Beyrut’um… 09 Ağustos 2020 | 3.616 Okunma “Berat Albayrak’ın yanındayız” mesajı sahiplerine: Telaşa gerek yok… 08 Ağustos 2020 | 3.213 Okunma Bir patlama oldu, Lübnan yasta.. Lübnan patlamadan önce bitmiş, batmıştı… 07 Ağustos 2020 | 2.560 Okunma CHP’den yeni bir parti doğar mı? Doğarsa yaşayabilir mi? 06 Ağustos 2020 | 2.521 Okunma Türkiye ve iktidar 18 yılda neler yaşadı ve neler yaşattı? Biraz yakından bakalım mı? 05 Ağustos 2020 | 3.018 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar