Dodurga seçimi başarısı.. Ücret ve maaşlara zamlar.. Madrid zaferi.. Baskın seçim mi geliyor? 

Gazeteci Fehmi Koru'nun bugünkü (04.07.2022)''Dodurga seçimi başarısı.. Ücret ve maaşlara zamlar.. Madrid zaferi.. Baskın seçim mi geliyor? '' başlıklı yazısı.

Çankırı ilimizin Dodurga beldesinde dün yapılan belediye başkanlığı seçimini AK Parti adayı kazandı. Hem de açık ara farkla, %87.02 oy oranıyla. Seçime katılan diğer partilerin toplam oy oranı %12.98…

Büyük bir seçim başarısı bu.

Nitekim, AK Parti genel başkanı sıfatı da bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan sonuç alınır alınmaz, sıcağı sıcağına bu başarıyı sosyal medya hesabından kutladı.

Mesajı şu: 

‘‘Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde yapılan seçimleri açık ara farkla, %87,02 ile kazanan AK Partimizi ve Cumhur İttifakı’mızı tebrik ediyor, sonuçların beldemize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm Dodurga halkına selam ve muhabbetlerimi iletiyorum.’’

Duyduğu sevinci seçtiği sözcüklerden anlayabiliyoruz.

Seçimi yerinde izleyen AK Parti genel başkan yardımcısı Muhammet Emin Akbaşoğlu ise, biraz daha ileri giderek, yeni belde yapılmış, yaklaşık 1000 seçmenli bir seçim bölgesinde alınan sonucu 2023 haziran ayında yapılacak seçimin provası olarak değerlendirmekte.

Onun coşkulu açıklamasını da aktarayım:

‘‘Bütün Türkiye’nin gözü kulağı Çankırı Orta Dodurga’daki seçimlerdeydi. Bu seçimin zaferi ve 2023 Haziran seçimlerinin hakikaten işaret fişeğini Dodurgalılar, Türkiye’ye ve dünyaya ilan etti. Bu sonuç hayırlı olsun. AK Partimizin adayı, Cumhur İttifakımızın adayı Hasan Hüseyin Kaşıkçı oyların yaklaşık yüzde 90’ına yakınını tek başına alarak büyük bir zafere imza attı, hayırlı olsun. Hakikaten bu manada her 10 kişiden 9’u AK Parti ve Cumhur İttifakı’na ‘evet’ dedi. Bu bütün seçim anketlerini sandığa gömen bir sonuç olarak karşımıza çıkıyor. Sipariş seçim anketlerine değil, milletin iradesine, milletin oyuna bakmak gerekiyor. Sandık sonuçları hakikaten 2023 Haziran’a kadar bütün Türkiye’ye emsal olacak canlı bir anketin sonucu olarak herkesin hizaya buna göre bakması gereken ve buna göre mutlaka bütün sonuçları yorumlaması gereken bir dersi herkese verdi.”

Kabına sığmayan bir sevincin dışa vurumu bu satırlar…

Bilmem mazur görülür mü ama engellemekte zorlandığım bir merakımı soruya dökerek burada paylaşmadan duramayacağım: AK Parti acaba Dodurga’da alınan seçim sonucunu, kendisini bir beş yıl daha iktidarda tutacak ve bu arada kendi adayını cumhurbaşkanı seçtirecek bir başarı olarak değerlendirir mi?

Son zamanlarda başka alanlarda kaydettiği başka ‘başarılara’ da güvenerek…

Madrid’te yapılan NATO zirvesinden ‘zafer’ ilanıyla geri dönülmüştü ya, o da ‘dış politika başarısı’ sayılabilir…

Yalnız bu kadar da değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Umutlarla bir yere kadar, siyasetin gerçekleri hayallerin düşmanıdır 15 Ağustos 2022 | 87 Okunma Başarısızlığı kimse üstlenmez bizde, başarıya düşmanlığı da CHP’lilerden öğreniyoruz 14 Ağustos 2022 | 999 Okunma Medya takım tutar gibi parti tutar, partiler ve adaylar yıkıcı bir dille seçmen karşına çıkarsa… 13 Ağustos 2022 | 676 Okunma “2022 Türkiyesi” denildiğinde, akla, konser yasağı, parti faaliyetlerini engelleme veya deri rengine tahammülsüzlük gelmemeliydi 12 Ağustos 2022 | 906 Okunma ABD’de Trump bir ilke maruz bırakıldı: Başsavcı Trump’ı iş insanı olarak sorguladı… 11 Ağustos 2022 | 1.452 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar