Dikkatlerimiz başka konulara kaymışken trenler birer birer kaçıyor…

Arap Dünyası’nda İsrail’i tanımayan ülke kalmayacak, herbiri bunu Filistin uğruna yaptıklarını söyleyecekler ve muhtemelen bir süre sonra Filistin ismi bile telaffuz edilmez olacak.

Bugün ABD’nin başkenti Washington’da yine bir gösterişli tören var. İsrail gazetesi Jerusalem Post, Beyaz Saray’ın bahçesinde yapılacak törene bin kişinin davet edildiğini bildiriyor. Eğer hepsi geleneksel giysileriyle orada bulunacaklarsa davetlilerin önemli bir bölümünün Arap Dünyası’ndan olduğunu görebileceğiz.

Diğer kalabalık grup da başları takkeli İsrailli davetliler olacak.

ABD başkanı Donald Trump’a sonunda yalnız ikinci dört yılı değil Nobel barış ödülünü de kazandıracaklar.

Tahmin ettiğiniz gibi, Beyaz Saray’daki kalabalık tören İsrail ile bir Arap ülkesinin daha yakınlaştığını dünyaya duyurmayı amaçlıyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Azerbaycan ‘kardeş’, Ermeniler ile çözmemiz gereken sorun var; ama bize düşen ağabeylik ve sorun çözücülük olmalı… 29 Eylül 2020 | 475 Okunma “Erivan’a füze atalım” denilen ortamda ben taraflara dönüp “Savaşmayın, iyi geçinin” diyorum… 28 Eylül 2020 | 1.604 Okunma Rakip büyükse kaleyi küçültmek.. Yazımın konusu futbol ama siyasetle de yakından ilgili… 27 Eylül 2020 | 769 Okunma Şom ağızlı görünmek istemem, ama gelişmeler bana başka bir seçenek bırakmıyor 26 Eylül 2020 | 7.501 Okunma İstanbul/Yeşilköy’e kadar ordularıyla kim gelmişti; Mısır mı, yoksa Rusya mı? 25 Eylül 2020 | 1.954 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar