Cumhurbaşkanı medyadan memnun değil.. Memnun kalınacak medya için teklif ve temennilerim…

Cumhurbaşkanı Erdoğan siyasi iktidarın yanında fikir alanında da iktidar olmaya talip. Oysa fikir alanı siyasi iktidarın üzerinde iktidar kurabileceği bir alan değildir. Fikir alanı özgürlük alanıdır.

Dün akşam üzeri TV5 kanalında bir programa uzaktan katıldım ve 20 dakikayı bulmayan bir süre içerisinde programı sunan iki gazetecinin güncel konulardaki sorularına cevaplar verdim. 

Saat 16.00’da haber programını TV5’te kim dinler?

Dinlenmiş.

Galiba TV5 programda söyledikleriminden satır başlarını sosyal medya hesabından da duyurmuş.

Ardından söylediklerimle birlikte şahsımla ilgili kanaat belirtenler oldu.

ABD başkentinde mesleği uzun yıllar sürdürdükten sonra ülkeye dönen ve halen Milliyet’te köşesi bulunan bir gazeteci, Hakkı Öcal, benim için, “Bir gazetede yazmaması ve TV’ye çıkmaması bence çok yanlış. Bir yerde editör olsam, bizde yazmasını rica edeceğim ilk kişi olurdu” görüşünü paylaştı.

Yalan söyleyecek değilim: Hoşuma gitti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şaka değil, korona yüzünden kayıplar artıyor ve bunda yetersiz tedbirlerin payı büyük… 27 Kasım 2020 | 2.299 Okunma Olmaz ya.. ABD’de Joe Biden’in yaptığını AK Parti de benimserse… 26 Kasım 2020 | 3.296 Okunma Bülent Arınç AK Parti’de kalabilir mi? Kendisi kalabileceğini sanıyor ama… 25 Kasım 2020 | 6.051 Okunma AK Parti’ye bakarak düne ve bugüne dair bir dizi sorum var.. Hazır mısınız? 24 Kasım 2020 | 5.476 Okunma Reform mu, fitne mi? İktidarın gelecek kaygısına dair girişimi başlamadan bitecek galiba… 23 Kasım 2020 | 4.973 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum