Cumhur İttifakı adayını tek kişi -Devlet Bahçeli- belirledi; Millet İttifakı’nın adayını millet belirlesin…

Gazeteci Fehmi Koru'nun bugünkü (26.01.2022)'' Cumhur İttifakı adayını tek kişi -Devlet Bahçeli- belirledi; Millet İttifakı’nın adayını millet belirlesin…'' başlıklı yazısı.

Televizyonlardaki tartışma programlarında tanınır hale gelen bir yorumcu, yeterli sayıda insan kendisi için imza verip cumhurbaşkanlığı adayı olmasını sağlarsa kabul edip etmeyeceği sorulduğunda, “Elbette, neden olmayayım” cevabını vermiş.

Doğal bir cevap, gerçekten de makam için gereken şartlara sahipse neden olmasın?

Günümüzde insanlar, başkaları yadırgasa bile, kendilerini belli makamlara layık görebiliyorlar, ben işte bunu doğal buluyorum. Muhtemelen kamuoyunda isimleri aday olarak geçenlerle kendilerini mukayese ediyor o insanlar ve sözü edilen görevi daha iyi yapabilecekleri kanaatine varıyorlar.

Başkaları da onlara bakıp içlerinden “Neden ben olmayayım?” düşüncesini geçiriyorlarsa ona da şaşırmam.

Bugün, 26 Ocak 2023, ‘6’lı masa’ diye de anılan Millet İttifakı’nı oluşturan altı partinin liderleri yeniden bir araya gelecek ve işin başından beri “Seçim tarihi belli olsun, ondan sonra” diye erteleyegeldikleri cumhurbaşkanı adayı konusunu görüşecekler.

Çoğu kişi onlardan artık adaylarını açıklamalarını bekliyor; ancak rivayet odur ki, aday ismi açıklamakta yine acele etmek niyetinde değillermiş. Bugünkü buluşmalarında aday belirleme usulünü konuşacaklar, isim açıklamayı ise ortak bir mitinge bırakacaklarmış…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Millet İttifakı’nın dünkü son toplantısının ardından düşünceler… 27 Ocak 2023 | 3.450 Okunma Cumhur İttifakı adayını tek kişi -Devlet Bahçeli- belirledi; Millet İttifakı’nın adayını millet belirlesin… 26 Ocak 2023 | 1.657 Okunma Uğur Mumcu’nun failleri daha baştan belliydi, ama nedense bugün bile ‘faili meçhul’ muamelesi yapılabiliyor 25 Ocak 2023 | 1.578 Okunma Son gelişmeler sırasında politikacıları anlamakta zorlananlara yardımcı olmak isterim 24 Ocak 2023 | 1.576 Okunma İktidar kızıyor ama dünyanın en uyumlu muhalefeti bizde 23 Ocak 2023 | 1.301 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar