CHP’den ve yakın çevresinden yükselen Abdullah Gül karşıtı sesler siyasi akıldan yoksun…

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun işi gerçekten zor. Cumhuriyet’ten yaşlı bir partinin başında ve onu günümüzle barıştırmaya çalışırken hem partisi...

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun işi gerçekten zor. Cumhuriyet’ten yaşlı bir partinin başında ve onu günümüzle barıştırmaya çalışırken hem partisi içerisinden hem de parti üzerinde etki kullanmaya alışık çevrelerden gelen anlamsız eleştirilere muhatap. 

Onu her dinlediğimde dev dalgalar üzerinde sörf yapan birini izlediğim hissine kapılıyorum.

Dev dalgalarla boğuşmak büyük maharet ister.

Kılıçdaroğlu’nun siyasete atılmadan önceki meslek hayatı genellikle sayılarla boğuşarak geçmişti. Hesap adamı olması gerekiyor ve öyle olduğunu siyasette de belli ediyor. Yakın-uzak dostları ise, hiç değilse sesleri yüksek çıkanları, sonuç almak için kendilerini feda etmeye hazır kamikaze pilotları gibiler. 

Onlara rağmen ülkenin içine düştüğü -düşürüldüğü- karmaşadan bir başarı hikayesi çıkarmayı başarabilecek mi Kılıçdaroğlu?

Her geçen gün bu soruya cevap vermede biraz daha zorlanıyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
TÜİK başkanı ne yaptığını bilen biri.. Kendisinden beklentim arttı… 21 Ocak 2022 | 4.020 Okunma Meraklı birinin dün ile bugün arasında bir yazılık zihin yolculuğu  20 Ocak 2022 | 922 Okunma İktidar gündem belirleme çabasında, ancak yaptıkları ayağına dolanıyor 19 Ocak 2022 | 4.952 Okunma “Adalet herkese lazım” deriz de dizilerdeki görüntüler neden gözümü buğulandırıyor? 18 Ocak 2022 | 2.113 Okunma ‘’Bir âlim bin yıl geriden uyarıyor: Görüşlerinizi mutlaka sınamalısınız…’’ 17 Ocak 2022 | 3.791 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar