CB sözcüsünün ‘devran’ sorusuna muhatap edilmesinden hoşlanılmadı. Konuyu üzerinde düşünmeye değer buldum…

Tim Sebastian televizyon programcılığına muhatabını çetin sorularla dövme üslubunu getirmiş olan gazetecidir. BBC’de başlattığı (1997) halen başka gazetecilerce devam ettirilen ‘HARDtalk’ programında bu yüzden karşısına oturacak konuk bulmakta zorlandığı söylenirdi.

Görevi ondan devralanlar az yumuşatılmış bir üslupla aynı programı sürdürüyorlar.

Sebastian bir ara yine BBC’de yayınlanan ‘Doha Debates’ programı ile izleyici karşısına çıktı. ‘Arap Baharı’nın öncü kuvveti olan gençleri daha önce onun programında tanıdık. 

BBC’yi terk edince emekli olduğunu varsaymıştım. Meğer Alman Deutsche Welle’nin İngilizce kanalında sunduğu ‘Conflict Zone’ programıyla HARDtalk tarzını sürdürmekteymiş…

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’ı herhalde önceden hakkında fikir sahibi olduğu Tim Sebastian’ın karşısına oturup sorularını cevaplama cesaretinden dolayı tebrik etmek isterim. Geçmişte Tayyip Erdoğan’ın da HARDtalk’a konuk olduğunu hatırlıyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti’de cesaret artmış; CB Erdoğan’a giden heyete baksanıza kendisine neler söylemiş.. Söylenenlere kulak verilir mi, ha ne dersiniz? 14 Aralık 2019 | 9.051 Okunma Olay yerinden bildiriyorum: Yaptırımlar çıktı.. Ermeni soykırım kararı da.. Washington’daki Türkiye karşıtları durmayacaklar… 13 Aralık 2019 | 6.960 Okunma Yaptırımlar yine gündemde.. Amerika CB Erdoğan’ı ve Türkiye’yi gücendirmeyi göze alıyor.. Ne olur? 12 Aralık 2019 | 6.115 Okunma Pamuk değil, Sancar değil, peki de CB Erdoğan “Nobel ödülü bizde bir teröriste verildi” cümlesini neden söyledi? 11 Aralık 2019 | 9.792 Okunma Siyasette yanlışlar yapılırken ABD ile Türkiye yönetici elitlerinin verdiği tepkiler farklı.. Durum Türkiye’nin lehine değil ama… 10 Aralık 2019 | 4.616 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar