CB Erdoğan ile Davutoğlu arasındaki tartışmayı anlıyorum, ama neden konu mal beyanına kaydı, onu anlamakta zorlanıyorum…

New York Şehir Üniversitesi etrafında cereyan eden tartışmayı anladığımı sanıyorum: O üniversiteye eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eseri gözüyle bakılıyor. Ahmet Davutoğlu şimdi yeni bir parti ile AK Parti’ye karşı çıkma hazırlığında.

AK Parti’nin genel başkanı da olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da Davutoğlu ile Şehir Üniversitesi üzerinden hesaplaşıyor.

Anladığım bu. Sanıyorum konuyu yakından izleyenler de anlama konusunda benimle aynı sonuca varmışlardır.

Tartışmanın çerçevesini anlıyorum anlamasına, ancak gereksiz buluyorum.

Pek çok başka demokratik ülkede olduğu gibi, ülkemizde de, partiler kendilerine ihtiyaç varsa kurulur, o ihtiyaca cevap verebildikleri sürece hayatta kalır, bunu başaramazlarsa, varlıkları sürse dahi siyasi hayatta etkili olamazlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünya 1930’ları andırıyor.. Büyük savaşlar olmaz ama olmuş gibi etkilenebiliriz… 21 Eylül 2020 | 830 Okunma ‘Sazan sarmalı’ bir film adı, ama olay gerçek.. Seçimlere gidilen ülkede siyasiler ve medya hedef… 20 Eylül 2020 | 686 Okunma Her yeni tedbir beni melâle sürüklüyor 19 Eylül 2020 | 866 Okunma Dünya ekseninden oynuyor, Halil Sezai’nin saldırganlığına dair manşetlerle oyalanıyoruz 18 Eylül 2020 | 2.107 Okunma Onu kapat, bunu böl, dikensiz gül bahçesi özlemi yerine gelsin.. Oysa gül dikeniyle güzel… 17 Eylül 2020 | 1.701 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar