CB Erdoğan dayanamadı, o da şimdi meydanlarda.. Yerel seçime genel seçim havası geldi.. Sonuçları ne olur?

Seçim gününe az bir zaman kaldı ve kamuoyu yoklaması yapan araştırma şirketleri çekişmenin iki aday arasında geçtiğini, ikisi arasındaki oy farkının 31 Mart’ta olduğundan daha fazla hale geldiğini duyuruyor...

“Ekrem İmamoğlu kazanacak” havası etrafa hakim.

Yılların tecrübesi yine de içimdeki “Sandığa güven olmaz” hissini yok etmiyor.

Daha önce de yazmıştım: İstanbul’un başarılı bilinen belediye başkanı Bedrettin Dalan, kamuoyu yoklamalarında son güne kadar rakiplerinin çok önünde görünürken, 1989’daki yerel seçimde, sandıkta büyük bir yenilgi yaşamıştı.

Tayyip Erdoğan da, İstanbul’a belediye başkanı seçildiği (1994) seçimde, yapılan kamuoyu araştırmalarına göre, rakiplerinin bayağı arkasından geliyordu.

Nitekim, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün karşılarına çıktığı yabancı gazetecilere, “Seçim anketlerinde manipülasyon var. Sipariş üzerine yapılıyor. Esas anketler Pazar günkü sonuçlar” derken aynı tecrübeyle konuşuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir çocuk intihar etmiş diyeler.. Bu konuyu 1,5 yıl gecikerek ele aldığım için mahçubum… 18 Kasım 2019 | 3.760 Okunma Kırşehir muhafazakar bilinen DP iktidarının ayıbıydı.. O ayıbı hatırlamamın güncel bir sebebi var… 17 Kasım 2019 | 4.786 Okunma Seyahat sevenlere kendi uçakla seyahat deneyimimizi örnek olarak sunuyorum… 16 Kasım 2019 | 4.034 Okunma “Washington’da bunlar da yaşandı” denmeyi hak eden iki olayı anlayan beri gelsin… 15 Kasım 2019 | 8.556 Okunma CB Erdoğan’ın Washington çıkarmasının muhasebesi: Görkemli yönleri yanında ciddi sorular hala cevapsız… 14 Kasım 2019 | 5.413 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar