CB Erdoğan dayanamadı, o da şimdi meydanlarda.. Yerel seçime genel seçim havası geldi.. Sonuçları ne olur?

Seçim gününe az bir zaman kaldı ve kamuoyu yoklaması yapan araştırma şirketleri çekişmenin iki aday arasında geçtiğini, ikisi arasındaki oy farkının 31 Mart’ta olduğundan daha fazla hale geldiğini duyuruyor...

“Ekrem İmamoğlu kazanacak” havası etrafa hakim.

Yılların tecrübesi yine de içimdeki “Sandığa güven olmaz” hissini yok etmiyor.

Daha önce de yazmıştım: İstanbul’un başarılı bilinen belediye başkanı Bedrettin Dalan, kamuoyu yoklamalarında son güne kadar rakiplerinin çok önünde görünürken, 1989’daki yerel seçimde, sandıkta büyük bir yenilgi yaşamıştı.

Tayyip Erdoğan da, İstanbul’a belediye başkanı seçildiği (1994) seçimde, yapılan kamuoyu araştırmalarına göre, rakiplerinin bayağı arkasından geliyordu.

Nitekim, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün karşılarına çıktığı yabancı gazetecilere, “Seçim anketlerinde manipülasyon var. Sipariş üzerine yapılıyor. Esas anketler Pazar günkü sonuçlar” derken aynı tecrübeyle konuşuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sülün Osman ile Raki’yi kıskandıracak çapta dolandırıcılık öykülerinden geçilmiyor ülkemizde… 21 Temmuz 2019 | 6.376 Okunma Saldırdılar da ne oldu, işte bugün hiçbir şey olmamış gibi karşınızdayız.. Kervan her şeye rağmen yürüyor… 20 Temmuz 2019 | 8.532 Okunma Mağduriyet varsa onu gidermek kimin görevi? Suçlu bilinenlerin mi, yoksa devletin mi? Benim cevabım… 19 Temmuz 2019 | 8.099 Okunma ABD ile kriz.. F-35’i teslim etmiyor, pilotları gönderiyorlar.. Yaptırım tehdidi de var.. Uyanık olma zamanı… 18 Temmuz 2019 | 6.541 Okunma S-400 ‘zaferi’ iktidarı ve muhalefeti birleştirmiş görünüyor.. Öyleyse ben neden kaygılıyım? Sebebi bu yazıda… 17 Temmuz 2019 | 10.250 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar