Burna gelen pis koku temizliğin hemen başlaması gerektiğini hatırlatmalı.. Pudra şekeri kokusu…

Henüz 30 yaşını idrak etmemiş bir genci sahibi olduğu lüks araç içerisinde konuğu bir kadınla birlikte, kendisinin sonradan ‘pudra şekeri’ olduğunu söylediği beyaz bir tozu burunlarına çekerken...

Henüz 30 yaşını idrak etmemiş bir genci sahibi olduğu lüks araç içerisinde konuğu bir kadınla birlikte, kendisinin sonradan ‘pudra şekeri’ olduğunu söylediği beyaz bir tozu burunlarına çekerken gösteren videonun önemi galiba tam anlaşılamadı.

Genç adamın vaktiyle sokakta anlamsız turlar atarken birkaç yıl içersinde lüks yaşama sahip hale gelmiş talihlilerden olduğu anlaşılıyor.

İktidar partisinin genel merkez çalışanı olması onun öyküsünü dikkat çekici kılıyor.

Olaya haber değeri kazandıran, gazetelerde manşet ve yazı konusu, ekranlarda haber ve yorum olma özelliği kazandıran da gencin siyasetle bu irtibatı.

Suçlayanlar olayın hep bu yönünü vurguluyorlar. Böyle durumlarda kendilerini savunma görevinden sorumlu hissedenler de olayın siyasi boyutunun hafifletilmesi için devredeler.

‘Pudra şekeri’ iddiası başlangıçta ciddiye alınmış ve gence şefkatle yaklaşılmış iken, konunun medyada işlenmesi yeniden gözaltı işlemine yol açtı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gözlerimizi kapatınca gerçekler yok olmuyor; başkalarının dikkatini üzerimize çekiyoruz… 16 Nisan 2021 | 760 Okunma Ahmet Altan serbest bırakıldı; umarım kalıcı olur.. Ve, darısı başkalarının başına… 15 Nisan 2021 | 1.665 Okunma İktidara ‘güven’ aşımı kendini belli etmeye başladı.. İktidar da bunun farkında… 14 Nisan 2021 | 3.879 Okunma Bir büyük kırılma anı.. Taşların yerinden oynamasından Türkiye de etkilenebilir, ama nasıl? 13 Nisan 2021 | 4.230 Okunma “128 milyar dolar nerede?” sorusu yanlış cevap almak için soruluyor.. Hesap başka oysa… 12 Nisan 2021 | 5.735 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar