Bunların hangisi gerçek: Hükümet ve destekçilerinin mi, anketlere yansıyan halkın tablosu mu?

Önce şu satırları okuyalım:“(..) Muhalefet, dış politika konusunda taban eğilimleri açısından istenilen performansı üretemiyor.

İktidar ve Erdoğan ise dış politika konularında giderek desteğini yükseltiyor.

Erdoğan, sürekli dış gezilere gidiyor. Ülkenin gündemini yukarı çekiyor. İçeriye yönelik, muhalefetin ihtiyaç duyduğu tartışma malzemelerini vermiyor. Uluslararası toplantılarda belirleyici bir etki ortaya çıkarıyor. Türkiye’nin çıkarlarından taviz vermemesi ve atacağı adımları kararlılıkla sürdürmesi tabanda Erdoğan’a yönelik sahiplenmeyi yükseltiyor. Eleştirileri ise azaltıyor.

“Bunun yanında muhalefetin uluslararası çevrelerle Erdoğan karşıtlığında sürdürdükleri ittifak eski ivmesini kaybetti. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İlker Başbuğ’un başlattığı tartışma bana eskilerde yaşananları hatırlattı.. Ne günlerden bugünlere geldik… 18 Şubat 2020 | 3.166 Okunma İçte ve dışta karşılaşılan sorunların temelinde tek bir sorun yatıyor.. Bütün sorunların anası olan esas sorun… 17 Şubat 2020 | 4.180 Okunma ABD ‘zengin’ birini başkan olarak denedi.. Ya ‘sosyalist’ biri ABD’ye başkan olursa? “Olmaz” demeyin… 16 Şubat 2020 | 902 Okunma Bir akıllı ve bir deli dünyaya bir şaheser kazandırmış.. Akıllı sonunda deliyi sahiplenmiş de… 15 Şubat 2020 | 3.916 Okunma “Ver mehteri” yaklaşımıyla buraya kadar.. Türkiye’nin bir yanlış adım daha atması telafisi imkansız sonuçlar getirebilir… 14 Şubat 2020 | 8.787 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar