Bugün seçim var ve propaganda yasağı yüzünden her şey yazılamıyor.. Ne yazdım o zaman? Tabii yine seçimi…

Bir yakınım, tam telefonu kapatacakken, “Sizler için de yasaklar başladı, yarın yazacak bir şey bulabilecek misin?” sorusunu ‘pat’ diye kucağıma atıverdi.Öyle ya, birkaç zamandır siyasi gelişmeleri...

Bir yakınım, tam telefonu kapatacakken, “Sizler için de yasaklar başladı, yarın yazacak bir şey bulabilecek misin?” sorusunu ‘pat’ diye kucağıma atıverdi.

Öyle ya, birkaç zamandır siyasi gelişmeleri seçim ekseninde değerlendiren yazılarla okur karşısına çıkan biri, o konuya yasak getirildiğinde zorda kalır, değil mi?

Yakınıma, “Merak etme, yazacak bir şeyler bulurum” dedim.

İşte bu yazı o yazıdır…

Karşıydım, ama…

Ne zaman seçim yasakları günü okur karşısına yazıyla çıkmam gerekirse bu yasağın yanlış olduğuna mutlaka değinirim. Demokrasilerin bayramıdır seçimler ve bayram havası sandığa gidilecek diye yarıda bırakılmaz. Bazı yasaklar söz konusu edilebilse bile, pek çok ülkede, o yasaklar arasında propaganda yer almaz. Hele seçime ilişkin yazılara herhangi bir kısıntı getirildiği görülmez.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayasofya sevdası bir günle sınırlı olanlar muhalifleri sindirme görevlerine döndüler… Alkış!!! 13 Temmuz 2020 | 7.042 Okunma Ayasofya yeniden cami oldu.. “Neden Ayasofya?”, “Neden şimdi?” sorularına cevabımdır… 11 Temmuz 2020 | 8.755 Okunma Türkiye neleri konuşuyor, ben ise kimsenin kulak vermediği konularla ilgileniyorum.. 10 Temmuz 2020 | 6.447 Okunma Ayasofya.. Çoklu baro.. Şehir Üniversitesi.. Sosyal medya.. İktidar cephesinin acelesi olduğu muhakkak da, bunun sebebi ne? 09 Temmuz 2020 | 6.165 Okunma İktidar güçlüdür, isterse baroları böler; ama bunu yapmalı mı? 08 Temmuz 2020 | 3.505 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar