Bugün seçim olsa sandıktan muzaffer çıkacağını düşünüyor muhalefet.. Acaba?

İster zamanında yapılsın ister tarihi öne alınsın, sonuçta her gün seçime biraz daha yaklaşıyoruz. İnsanların seçimi bekledikleri her hallerinden belli oluyor. Seçimle birlikte beklenen ise...

İster zamanında yapılsın ister tarihi öne alınsın, sonuçta her gün seçime biraz daha yaklaşıyoruz. İnsanların seçimi bekledikleri her hallerinden belli oluyor. 

Seçimle birlikte beklenen ise, köklü bir değişiklik…

Muhalefet bunu ‘parlamenter sisteme dönüş arzusu’ olarak algılıyor ve bunun üzerinden siyaset geliştiriyor.

Yanlış bir tutum değil bu. 2017 yılında yapılan referandumla kabul edilen ve 2018’deki cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında hayata geçen ‘Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi’ ile beklenen -daha doğrusu sistemi takdim edenlerin vaat ettikleri- gerçekleşmedi.

Tersine, çabuklaşacağı sanılan kararlar daha zor alınıyor. Bu arada bütün göstergeler de süreç içerisinde kötüden daha kötüye doğru yol aldı.

Herkes bunu kendi özelinde fark ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Abes bir tartışma: Laiklik… Araştırmacılara birkaç da duyurum olacak… 16 Eylül 2021 | 100 Okunma AK Parti Millet İttifakı’na cumhurbaşkanı adayı arayışında.. Üç ismi öneriyorlar… 15 Eylül 2021 | 2.177 Okunma Bugün seçim olsa sandıktan muzaffer çıkacağını düşünüyor muhalefet.. Acaba? 14 Eylül 2021 | 6.895 Okunma Sorusu bol bir siyasi yazı yazdım: Şifreyi çözmek okuyana kalsın… 13 Eylül 2021 | 2.179 Okunma Fatih Sultan Mehmet ve Ekrem İmamoğlu birbirine benzer mi, benzemez mi? 12 Eylül 2021 | 697 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar