Bugün Pazar.. “Helal olsun” dediğim haberler var bugün gündemimde…

Bugün birbiriyle fazla ilintili olmayan iki konuyu sizlerle paylaşacağım.İlki, siyasi bir konu.Türkiye Donald Trump-sonrası bozuk gideceğine inanılan ABD ile ilişkilerini yeni bir raya oturtmak için gayret içerisinde. En son...

Bugün birbiriyle fazla ilintili olmayan iki konuyu sizlerle paylaşacağım.

İlki, siyasi bir konu.

Türkiye Donald Trump-sonrası bozuk gideceğine inanılan ABD ile ilişkilerini yeni bir raya oturtmak için gayret içerisinde. En son, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da, dün ABD’de yaşayan Türklerin bir etkinliğine videoyla katılarak şunları söyledi:

“Türkiye olarak, Amerika ile ortak menfaatlerimizin görüş ayrılıklarımızdan çok daha fazla olduğu inancındayız. Bu anlayışla uzun vadeli bir perspektifle, kazan-kazan temelinde yeni Amerikan yönetimiyle işbirliğimizi daha da güçlendirmek istiyoruz. Türkiye, iki ülke arasındaki müttefiklik ve stratejik ortaklık ilişkisine yaraşır şekilde üzerine düşeni yapmayı sürdürecektir.”

Kararlılık belirten sözler bunlar.

Ülkemizin çıkarlarını ABD yönetimi nezdinde korumakla görevli lobi şirketlerine bir yenisi daha eklendi. Arnold & Porter adlı şirket ABD Kongresi tarafından alınan ambargo kararının yanlış ve zararlı olduğunu anlatıp F-35 jetlerinin Türkiye’ye teslimi gerektiğini kabul ettirmeye çalışacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye gibisi dünyada yok.. Burası tam bir ‘cliffhanger’ ülkesi… 24 Şubat 2021 | 289 Okunma Güç bozar mı, bozarsa neden bozar? 23 Şubat 2021 | 868 Okunma Seçim erkene alınacak mı? Sorunun cevabı hayati sonuçlar doğuracak kadar önemli… 22 Şubat 2021 | 791 Okunma Seçim erkene alınacak mı? Sorunun cevabı hayati sonuçlar doğuracak kadar önemli… 22 Şubat 2021 | 2.131 Okunma Bugün Pazar.. “Helal olsun” dediğim haberler var bugün gündemimde… 21 Şubat 2021 | 1.672 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar