Bu ülkede bir gün de derin düşünülüp farklı tepkiler verildiğini görsek…

Siyasilerin verdikleri tepkide de şaşırtıcı bir yön yok

Her gün her yeni gelişmeyle şaşırıyoruz, bir gün de her zamankinden farklı bir şeyler olsa da onlara şaşırsak.

Emekli 104 amiralin gece yarısı bir internet sitesinden yayımladıkları güncel konularla ilgili açıklama, içeriği bakımından, şaşırtıcı mıydı?

Sanmıyorum. Fakat yine de şaşırıldığı tepkilerden belli oluyor.

O açıklamaya imza koyanların orada sözü edilen konularda tıpkı o metindeki gibi düşündüğünü tahmin etmek zor değil. 

İçlerinde iktidar cephesinin itibar ettiği gazetelerin manşetlerinden, televizyon kanallarından görüşlerini bolca ifade imkanı bulmuş olanlar var ve onlar ellerine geçen her fırsatta hangi konularda ne hassasiyetlere sahip olduklarını hep belli edip duruyorlar.  

Ayrıca, askeri okullarda aldıkları eğitim ve meslek hayatları boyunca yaşadıkları ortamlar da onlara dünya ve ülke olaylarına bakışta belli kalıplara sahip olma özelliği getiriyor.

Gece yarısı duyurdukları açıklamaları sonrası rütbelerinin sökülmesi ve emeklilik haklarının ellerinden alınması tepkisini verenlere....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hakaret etmeden de konuları irdelemek mümkün: “128 milyar dolar nerede?” 17 Nisan 2021 | 3.772 Okunma Gözlerimizi kapatınca gerçekler yok olmuyor; başkalarının dikkatini üzerimize çekiyoruz… 16 Nisan 2021 | 1.661 Okunma Ahmet Altan serbest bırakıldı; umarım kalıcı olur.. Ve, darısı başkalarının başına… 15 Nisan 2021 | 1.711 Okunma İktidara ‘güven’ aşımı kendini belli etmeye başladı.. İktidar da bunun farkında… 14 Nisan 2021 | 4.072 Okunma Bir büyük kırılma anı.. Taşların yerinden oynamasından Türkiye de etkilenebilir, ama nasıl? 13 Nisan 2021 | 4.244 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar